Економісти оцінили ризик поширення турецької валютної кризи на інші emerging markets

Все про економіку та фінанси

Частина економістів схиляється до того, що девальвація турецької ліри не спровокує повномасштабну валютну кризу на більшості ринків, що розвиваються (emerging markets, до яких належить і Україна, - ред.), оскільки ситуація в Туреччині зумовлена, передусім, внутрішніми чинниками. Інші ж економісти не виключають "зараження" та ефекту доміно, закликаючи інвесторів надто не розслаблятися, пише MarketWatch.

У будь-якому разі в останні дні розпродажі турецької ліри вже супроводжуються нисхідною динамікою низки валют emerging markets, навіть якщо вони не стикаються з викликами, аналогічними до тих, з якими має справу Туреччина (для якої актуальними є проблеми високої інфляції, значного валютного боргу та втручання глави держави в роботу центробанку із закликами не підвищувати облікову ставку).

При цьому emerging markets вже стикнулися з ефектом торгових воєн, посилення долара та підвищенням ставок ФРС (наступний етап якого очікується у вересні).

P.S.

За даними Bloomberg, британський Barclays за останні кілька днів міг зазнати збитків на 19 млн дол через торгівлю турецькими корпоративними єврооблігаціями. Щоправда, за даними The Wall Street Journal, цей негативний результат був компенсований значною мірою завдяки операціям банку на інших ринках.

Інвестори побоюються, що турецьким компаніям буде складно обслуговувати свої валютні борги, якщо ліра й далі буде девальвувати. За експертними оцінками, обсяг корпоративного боргу в Туреччині, який номінований у валюті, може сягати понад 10% ВВП країни.