Економіка Китаю за рік зросла приблизно на 6,9%, - прем`єр

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Держради КНР Лі Кецян заявив, що друга за величиною економіка світу, як очікується, зросла приблизно на 6,9 відсотка в 2017 році, прискоривши темпи зростання після уповільнення до 26-річного мінімуму в 2016 році, повідомляє Reuters з посиланням на інформагентство Сіньхуа, констатує УНІАН.

"Минулого року економіка Китаю зберігала стійку тенденцію, при цьому ситуація загалом була кращою, ніж очікувалося", - сказав, виступаючи на форумі в рамках механізму співробітництва в басейні Ланьцанцзян-Меконг в середу.

Аналітики очікують, що економіка зросла приблизно на 6,8 відсотка в 2017 році, перевищивши цільовий орієнтир уряду на рівні 6,5 відсотка, завдяки будівельному буму і високому світовому попиту на китайський експорт. У 2016 році ВВП зріс на 6,7 відсотка.

Головна причина, за якою Китай домігся гарних економічних результатів в минулому році, полягає в тому, що країна утримувалася від "повені" економіки стимулами, просуваючи реформи і культивуючи нові джерела зростання, сказав Лі.

Рівень закредитованості компаній неухильно знижувався минулого року, сказав прем`єр, за інформацією Сіньхуа.

Валютні резерви Китаю в 2017 році також продовжили зростати, сказав прем`єр.

Офіційні дані про ВВП за 2017 рік будуть опубліковані 18 січня.

Джерела раніше повідомляли Рейтер, що керівництво КНР, ймовірно, збереже цільовий орієнтир зростання економіки "близько 6,5 відсотка" в 2018 році, незважаючи на посилення боротьби зі зростаючим боргом.