Economist: наступний етап конфлікту на Донбасі може стати ще кривавішим

Все про економіку та фінанси

Збройний конфлікт на сході України вступає у вирішальну стадію. Українські сили близькі до того, щоб повністю оточити Донецьк та встановити певний контроль за прикордонними ділянками, через які Росія надсилає зброю. Про це пише британський тижневик Economist, повідомляє ВВС.

Втім, як зазначається, наступний етап протистояння може стати ще кривавішим, і залежить все лише від волі Володимира Путіна, адже після падіння Слов`янська Росія почала відправляти ще більше сил до України, пише журнал.

«Із середини липня колони з танками, ракетами "Град" та протиповітряними засобами ввозили із Новошахтинська, прикордонного пункту за 80 км від тренувального табору сепаратистів поблизу Ростова. На одному з них майже напевно була батарея ракет "Бук", якою збили літак Малайзійських авіаліній 17 липня", - пише видання.

На думку його авторів, у таких умовах на перший план виходить готовність пана Путіна посилити підтримку бойовиків і почати пряме військове втручання.

«Його може влаштувати перехід повстання у тривалу повстанську війну, яка забере у Києва стільки сил, що змусить владу сісти за стіл переговорів. Число жертв серед мирних мешканців зростає, і тому шанси на національне примирення зменшуються – все це грає на руку пану Путіну», - підсумовує Economist.