Доступ до ПДВ-«автомату» буде розширено, а терміни відшкодування скоротяться, - ДФС

Все про економіку та фінанси

Запровадження системи електронного адміністрування ПДВ в Україні дозволить зменшити число критеріїв для автоматичного бюджетного відшкодування; скоротити на місяць повернення податку на експортерів; зменшити кількість звірок та перевірок бізнесу, зокрема «по усьому ланцюгу постачань до виробника або імпортера»; позбавити актуальності проблематику «нікчемних угод». Про це заявив глава Державної фіскальної служби Ігор Білоус, коментуючи ухвалений учора парламентом закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України», повідомляється на порталі Кабміну.

«Система буде складатися з трьох основних елементів: Єдиного електронного реєстру податкових накладних, з банку, в якому автоматично будуть відкриті рахунки усім платникам ПДВ, та з бази даних митниці в частині інформації про імпорт та експорт товарів», - зазначив керівник ДФС.

За його словами, така система значно збільшить надходження податку на додану вартість до держабюджету. «Надходження ПДВ вже сягає майже 40% від усіх податкових надходжень і потенціал цього податку для наповнення бюджету ще не вичерпано», - переконаний Ігор Білоус.