Домбровскіс: не бачу проблем, що завадять Україні отримати 500 млн євро цього року

Все про економіку та фінанси

Україна вже цього року може отримати перший транш у розмірі 500 мільйонів євро з четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС. Про це заявив віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс в інтерв’ю "Європейській правді".

"Можу сказати, що дуже багато роботи Україна вже виконала, і це дає підстави вважати, що нинішня програма буде успішною. І я не бачу проблем, що завадять Україні отримати перший транш вже цього року", - сказав Домбровскіс.

Він зазначив, що розмір програм макрофінансової допомоги, як правило, визначається виходячи з наявних макрофінансових проблем у державі.

"Ми виходили з нинішньої економічної ситуації в Україні, вважаємо, що дана сума є достатньою. Як ви знаєте, нова програма – це мільярд євро двома траншами по 500 мільйонів. Крім того, наша допомога пов’язана із наявністю співпраці з МВФ. Для ЄС принципово важливо, щоб ви мали діючу програму співпраці з фондом", - додав він.

Раніше повідомлялося, що Україна не матиме проблем із отриманням першого траншу, а от для перерахування другої частини коштів ЄС встановив низку серйозних вимог.