Девальваційний тиск на гривню посилиться вже найближчим часом, - фінансисти

Все про економіку та фінанси

Очікуване зростання гривневої ліквідності банків у квітні (за рахунок викупу Нацбанком ОВДП на 3,2 млрд. грн, випущених для докапіталізації Укргазбанку, і проведення бюджетних виплат у повному обсязі завдяки рекордному рівню ліквідності уряду), а також докапіталізація Кабміном Фонду гарантування вкладів фізосіб на 20 млрд грн (читайте - емісія гривні, - ред.) з наступними виплатами вкладникам ліквідованих банків посилять девальваційний тиск вже в короткостроковій перспективі. Таку думку висловили експерти «Дочірнього банку Сбербанку Росії». 

У свою чергу експерти Eavex Capital вважають, що збільшення золотовалютних резервів до 18 млрд дол, як очікує НБУ, - це нереальне завдання. «Наш консервативний прогноз – це приблизно 10 млрд дол. Навіть з урахуванням очікуваних значних надходжень від міжнародних кредиторів, не варто забувати про відкладений попит на валюту з боку бізнесу і населення», - констатують фахівці.

Нагадаємо, що одним з важливих ризиків для гривні вже в найближчі тижні може стати ймовірне загострення військової агресії Путіна проти України на Донбасі.

При цьому зауважимо, що саме девальвація гривні забезпечила профіцит держбюджету в лютому та його перевиконання плану щодо доходів за підсумками всього І кварталу на 6 млрд грн.

Згідно з песимістичним прогнозом Кабміну, на кінець грудня курс долара може стрибнути до 32 грн/дол.