Держдеп США: Україні взимку буде складно без російського газу

Все про економіку та фінанси

Без російського газу виживати Україні взимку буде складно. Таку думку висловлюють представники Державного департаменту США, відповідальні за моніторинг проблем енергетичної безпеки, повідомляє «Голос Америки».

Виступаючи у Вашингтоні в рамках семінару, організованого аналітичним центром «Проект американської безпеки» (American Security Project), в.о. заступника державного секретаря з енергетичної дипломатії Бюро з енергетичних ресурсів Робін Данніґан (Robin Dunnigan) підкреслила: «Україні і «Газпрому» необхідно укласти угоду до початку зими для того, щоб газопостачання відновилося на ринковій комерційній основі. Україна споживає 50 млрдв кубометрів газу на рік, причому половина цього газу - поставки з Росії. Без цих поставок найближчу зиму Україна може не пережити».

За словами американського дипломата, в США і Європі дуже ретельно сьогодні працюють над тим, щоб у майбутньому допомогти Україні забезпечити енергетичну безпеку, і дати країні можливість вибору - купувати російський газ, чи ні.

Данніґан також звернула увагу аудиторії на те, що внутрішнє виробництво газу в Україну було останніми роками «млявим».

Говорячи про ситуацію з поставками російського газу в Європу, представник Держдепартаменту зазначила, що Європа не настільки залежить від коливань в російських газових поставках, як Київ, і що проблема, швидше, полягає в маршрутах транзиту.

«Тридцять відсотків використовуваного в Європі газу приходить з Росії. Половина цього обсягу транспортується через територію України», - підкреслила Данніґан. Вони нагадала, що саме криза 2009 року, коли енергоносії перестали надходити в європейські країни через російсько-український газовий конфлікт, привернула увагу до цієї проблеми не тільки європейських лідерів, а й політиків в США.

«Це дуже сильно вплинуло на погляди Гілларі Клінтон в період її перебування на посаді держсекретаря - на те, наскільки енергетична безпека важлива в контексті національної безпеки», вважає Робін Данніґан.

«Це питання для нас не нове, і з європейськими партнерами над його вирішенням ми працюємо вже багато років», - продовжила вона, підкресливши, що зміна ситуації в самих США, і прогнози, згідно з якими країна стане енергетично самодостатньою вже до 2020 року, відчутно впливає і на ситуацію з енергобезпекою в Європі.

«Тепер газ, який імпортували ми, буде надходити в інші країни, змінюючи, таким чином, енергетичний ландшафт, у тому числі і в Європі», - зазначила виконуюча обов`язки заступника держсекретаря з енергетичної дипломатії Робін Данніґан.