"Укртранснафта" підтримує групу "Континіум" через її "Банк інвестицій та заощаджень"?

19.05.2017, 17:00

За даними джерела «Економічної правди» в «Укртранснафті» (оперує магістральними нафтопроводами країни), це підприємство ігнорує рекомендації правління НАК "Нафтогаз України" про перехід на обслуговування в державні банки.

За словами джерела, упродовж останніх двох років дочірні підприємства "Нафтогазу" неодноразово отримували листи глави правління НАК Андрія Коболєва, в яких йдеться про необхідність "перейти на розрахунково-касове обслуговування і розмістити тимчасово вільні кошти підприємств групи "Нафтогазу" в державних банках". Останній подібний лист "дочки" НАК отримували в останніх числах березня поточного року.

Повністю воно було виконано лише "Укргазвидобуванням", в той час як "Укртрансгаз" до останнього часу зберігав партнерські відносини з "Діамантбанком" (зараз замість нього вже прийшов один з держбанків, - ред.), а "Укртранснафта" досі лишається на обслуговуванні в "Банку інвестицій і заощаджень".

За даними джерел, на момент розсилки згаданого березневого листа Коболєва, "Укртранснафта" зберігала в «Банку інвестицій та заощаджень» 15 млн євро. З того моменту ця сума скоротилася тільки на 1 млн євро - до сьогоднішніх 14.

"У групи ВОГ (до якої близький "Банк інвестицій та заощаджень", - ред.) проблеми з ліквідністю - їм не вистачає грошей для розрахунків з кредиторами. Вирішують проблему через БІС: він збирає гроші в держсекторі, а після цього видає їх у вигляді кредитів своїм "родичам", - стверджує джерело видання.

Згідно з офіційною звітністю "Банку інвестицій і заощаджень", відповідно до якої на кінець 2016 року обсяг інсайдерських кредитів в ньому становив 2,5 млрд гривень або 49,3% всього кредитного портфеля.

В "Укртранснафті" проблему спростовують. "Компанія не отримувала доручень від акціонера ("Нафтогазу") про перехід на обслуговування в держбанки", - повідомив глава "Укртранснафти" Микола Гавриленко.

В "Нафтогазі" заявили, що регулярно розсилають листи про необхідність переходу на обслуговування в держбанки, але звернули увагу, що ці звернення мають рекомендаційний (а не обов`язковий до виконання - ред.) характер.

Група WOG контролюється Степаном Івахівим, Сергієм Лагуром і дітьми покійного Ігоря Єремєєва Софією і Романом.

Співвласники "Банку інвестицій і заощаджень" - Петро Димінський, Лагур і Івахів. Вони вважаються кураторами парламентської групи "Воля народу", яка є неофіційним коаліційним партнером БПП і "Народний фронт".

За неофіційними даними, в 2015 році Микола Гавриленко був призначений главою "Укртранснафти" за квотою групи "Воля народу". З середини 2016 року посаду його першого заступника обіймає Андрій Пасишник - колишній співробітник кількох компаній з групи WOG.

Від Finbalance

Згідно зі звітністю «Банку інвестицій та заощаджень», на кінець 2016 року обсяг вкладів його клієнтів, які представляють галузь «Наземний і трубопровідний транспорт» становив 418,2 млн грн (на кінець 2015 року – 2,1 млн грн).

Про фінансовий стан «Банку інвестицій та заощаджень» читайте тут. Про кримінальне провадження поліції щодо виведення валюти закордон – тут. Про борги мережі WOG перед збанкрутілим банком «Форум» і численні судові спори з Фондом гарантування див. тут.