Уряд заробив 7,9 тис грн на продажі конфіскованого корупційного майна

Все про економіку та фінанси

За даними Рахункової палати, доходи спеціального фонду держбюджету за три квартали становили 91,3% обсягу, затвердженого законом про державний бюджет на 2015 рік (25 млрд 212,7 млн грн), і 63,3% річного плану з урахуванням змін, внесених до кошторисів розпорядниками бюджетних коштів у звітному періоді (36 млрд 351,6 млн гривень).

Основним джерелом доходів спеціального фонду державного бюджету в січні – вересні 2015 року (86,2% загального обсягу) є власні надходження бюджетних установ у сумі 19 млрд 836,7 млн грн, або 67,8% річного плану.

При цьому, як наголошують у Рахунковій палаті, надходження окремих платежів з визначених статтею 29 Бюджетного кодексу України і статтею 11 закону про державний бюджет на 2015 рік доходів спеціального фонду державного бюджету протягом січня – вересня відсутні або незначні, порівняно з планом на рік, що збільшує ризики їх невиконання у запланованих на поточний рік обсягах і свідчить про недоліки планування доходів спеціального фонду. Зокрема:

- до спеціального фонду протягом звітного періоду не надходили кошти від відчуження земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти нерухомого військового майна, що підлягають реалізації, і земельних ділянок, які вивільняються у процесі реформування Збройних Сил України і Державної спеціальної служби транспорту, плановий обсяг яких на поточний рік визначено в сумі 50,0 млн грн;

- надходження конфіскованих коштів і коштів від реалізації конфіскованого майна, які були привласнені корупційними методами, протягом січня – вересня становили 7,9 тис. грн при плані 1 млрд 500,0 млн грн. на 2015 рік;

- надходження коштів від реалізації надлишкового озброєння, військової і спеціальної техніки, нерухомого військового майна Збройних Сил України й інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів та інших державних органів впродовж звітного періоду становили 37,9 тис. грн при плановому річному обсязі 51,0 млн гривень.