Держава вийшла з газової компанії Фукса

Все про економіку та фінанси

НАК "Надра України" добровільно вийшла зі складу засновників ТОВ "Іст Юроуп Петролеум" (East Europe Petroleum), що раніше мав назву "Голден Деррік", свідчать дані в держреєстрі юридичних осіб, пише "БізнесЦензор" з посиланням на enkorr.

Запис в держреєстрі про вихід учасників колишнього "Голден Дерріка" датована 31 грудня. У НАК "Надра України" повідомили, що участь в ТОВ "Іст Юроуп Петролеум" наразі нераціональна для компанії, а рішення про вихід зі складу засновників засноване на висновках Державної аудиторської служби.

"Компанія прийняла рішення про зміну взаємин з "Іст Юроуп Петролеум", оскільки бачить більше можливості для "Надра України" в концентрації уваги на власних ліцензійних ділянках і проектах. Це можливості для отримання доходу, що для компанії з державним акціонерним капіталом є пріоритетним... Активи ТОВ "Іст Юроуп Петролеум" є ризикованими і вимагають великих капіталовкладень, тому участь в "Іст Юроуп Петролеум" на даний момент не раціональна", - прокоментував глава правління Ярослав Клімович.

НАК "Надра України" володіла 33% статутного капіталу "Іст Юроуп Петролеум", що становило 11,6 млн грн. Після 31 грудня ця частка перейшла до ТОВ "Авант Трейд Лімітед". Власником інших 67% залишається кіпрська Hartlog Limited. Обставини відчуження 33% і вартість цієї угоди в НАК "Надра України" не повідомили, пославшись на комерційну таємницю.

ТОВ "Авант Трейд Лімітед" засноване в грудні 2014 року. На поточний момент засновниками вказані Марія Мартиненко (99%) і Євген Мацієвський (1%). Мартиненко має по 0,1% частки в 20 компаніях, створених "Іст Юроуп Петролеум" в рамках реорганізації своєї діяльності.

Про ТОВ "Авант Трейд Лімітед" стало відомо ще в лютому 2016 р з повідомлення прес-служби НАК "Надра України". Тоді держкомпанія повідомляв, що ТОВ "Авант Трейд Лімітед" перевів їй 5 млн грн в рамках компенсації за розірваний в суді договір продажу "Надрами України" "Голден Дерріку" частки в одному зі спільних підприємств з розробки Сахалінського родовища.

Як повідомлялося, у вересні 2016 роки після більше двох років судових розгляди компанія "Голден Деррік", яку пов`язували з колишніми міністрами Едуардом Ставицьким і Миколою Присяжнюком, повернула собі право на розробку українських газових родовищ.

Зокрема, Державна служба геології та надр в кінці серпня - початку вересня відновила "Голден Деррік" дії трьох спеціальних дозволів (ліцензій) на газові площі в Полтавській, Харківській і Дніпропетровській областях.

Зліт "Голден Деррік" припав на президентство Віктора Януковича. З березня-квітня 2010 року по грудень 2014 року компанія отримала близько 28 ліцензій та погоджень (від місцевої влади) на розробку нафтогазових ділянок. Такі успіхи пов`язували з лобіюванням бізнесу компанії міністром енергетики Едуардом Ставицьким і Миколою Присяжнюком.

У лютому 2017 року ЗМІ повідомляли, що екс-міністр Міненерговугілля Едуард Ставицький і нардеп від "Опозиційного блоку" Юрій Бойко продали газовий бізнес російському мільярдерові Павлу Фуксу, в тому числі компанію "Голден Деррік".

ТОВ "Голден Деррік" перейменувалося в ТОВ "Іст Юроуп Петролеум" (East Europe Petroleum LLC), свідчать дані єдиного держреєстру юридичних осіб.