Держателі євробондів "Привату" вчепилися за історію з Cargill

Все про економіку та фінанси

Власники єврооблігацій Приватбанку, за прикладом американської Cargill, вимагають відшкодувати їм інвестиції в цінні папери банку. Відповідний лист направлено радником комітету власників цінних паперів – юрфірмою Dechert LLP (Великобританія) - голові правління Приватбанку Олександру Шлапаку, главі НБУ Валерії Гонтаревій та Фонду гарантування вкладів Костянтину Ворушиліну 27 січня 2017 року, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" (раніше про це ж писав ведучий програми "Гроші" (1+1) Олександр Дубінський).

Юрфірма звертає увагу на нерівноправне ставлення банку до зобов`язань перед утримувачами євробондів і зобов`язаннями перед Cargill, які також були конвертовані в акціонерний капітал фінустанови під час його націоналізації. "Ми висловлюємо припущення, що банк і відповідна влада України визнали, що зобов`язань перед Cargill, які конвертовані в акціонерний капітал Приватбанку, не мали законної сили, і з цієї причини були відшкодовані. Водночас, у законодавстві відсутні підстави трактувати по-різному зобов`язання перед Cargill і перед утримувачами євробондів", - зазначено в листі.

Юрфірма, таким чином, вважає, що банк і влада України мають визнати необхідність виконання зобов`язань перед утримувачами євробондів у відповідності з умовами обігу цінних паперів. Порушення цих зобов`язань дає підставу власникам євробондів вимагати відшкодування інвестицій в судовому порядку, зокрема в України, наголошує Dechert. Юрфірма також нагадує, що власники єврооблігацій 20 грудня 2016 року та 10 січня 2017 року зверталися до банку за роз`ясненнями щодо примусової капіталізації боргу за цінними паперами. Водночас відповіді на свої звернення вони не отримали.

Dechert зазначає, що ні вона, ні її клієнти не є пов`язаними з банком особами. 

Довідково

Як писав Finbalance, Приватбанк повідомляв, що «в повному обсязі відновив роботу рахунків американської корпорації Cargill, які обслуговуються банком – після проведення ініційованих банком технологічних операцій і отримання роз`яснень від ФГВФО і НБУ».

«З моменту виникнення ситуації з рахунками Cargill, що не залежить від банку і пов`язана з процедурою передачі банку в держвласність, Приватбанк цілеспрямовано вів роботу для безумовного виконання зобов`язань перед клієнтом, - зазначав перший заступник голови правління Приватбанку Олександр Дубровін. - Усі технологічні процедури, пов`язані з роботою рахунків компанії, були проведені нами в рамках законодавства в максимальні строки, ми досягли взаєморозуміння з Cargill з питань співпраці з банком».

О. Дубінський повідомляв, що для Cargill повернули 70 млн дол. Водночас джерело Finbalance в уряді спростувало інформацію, що боргові зобов’язання Приватбанку перед Cargill потрапили під примусову конвертацію в капітал під час націоналізації банку.

Глава НБУ Валерія Гонтарева заявляла, що інвестори Приватбанку мають право оскаржити в судовому порядку конвертацію боргових зобов`язань банку в капітал, а Нацбанк не бачить проблеми в тому, щоб зустрітися з інвесторами в судах. За її словами, застосована операція bail-in відповідає чинному законодавству, яке було узгоджено з МВФ і Світовим банком.

"Якщо б ми не зробили bail-in, то за рахунок наших всіх платників податків ми б з вами виплачували 1 млрд дол пов`язаним компаніям пана Коломойського і тим, хто тримає євробонди. Це професійні інвестори: професійні інвестори повинні були цікавитися життям цієї інвестиції, вони повинні були запитати у пана Коломойського, куди він подів ці гроші", - зауважувала В. Гонтарева.