Держателі євробондів Приватбанку подали позов у Лондонський арбітраж

Все про економіку та фінанси

Держателі єврооблігацій Приватбанку оскаржили в Лондонському міжнародному арбітражному суді (London Court of International Arbitration) примусовий обмін їх цінних паперів на акції додаткової емісії банку, повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" керуючий партнер Suprema Lex Віктор Мороз, який виступає радником власників цінних паперів.

"Від імені окремих власників єврооблігацій на сьогодні вдалося ініціювати судові розгляди з питання порушення їх прав при процедурі bail-in єврооблігацій Приватбанку в міжнародному арбітражному інституті. Судові розгляди знаходяться на стадії узгодження процедури арбітражу і вибору арбітрів", - сказав він.

В.Мороз також повідомив, що намір ПриватБанку змінити трасті (довірителя з цінних паперів) обумовлено наявністю між структурами угоди, згідно з яким, трасті обмежений в можливостях оскарження дій Приватбанку за єврооблігаціями, що фактично паралізувало можливість захисту власників євробондів, а також наявністю конфлікту інтересів між німецьким трасті та НБУ.

За словами В. Мороза, заміна трасті дозволить сформованій на сьогодні групі власників єврооблігацій більш ефективно здійснювати колективний судовий захист.

Як повідомлялося, британська UK SPV Credit Finance plc, яка виступила емітентом єврооблігацій Приватбанку на $175 млн з погашенням 28 лютого 2018 року і на $200 млн з погашенням 23 січня 2018 року, ініціювала скликання 5 червня зборів власників цінних паперів. До порядку зборів включено питання про складання повноважень трасті (довірителя з цінних паперів) Deutsche Trustee Company Limited, призначення новим трасті Madison Pacific Trust Limited, інші процедурні питання.

Раніше повідомлялося, що в рамках націоналізації Приватбанку його зобов`язання перед спеціально створеною британською компанією (SPV) - емітентом єврооблігацій - підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.

Потім Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, який ввів тимчасову адміністрацію у фінустанову, продав всі його акції державі за 1 грн. Йдеться про три випусках єврооблігацій: на $175 млн за ставкою 10,875% з погашенням 28 лютого 2018 року, на $200 млн за ставкою 10,25% з погашенням 23 січня 2018 року, з яких $40 млн було погашено в серпні 2016 року, а також на $220 млн за ставкою 11% (облігації субординованого боргу) з погашенням в 2021 році.

Емітентом єврооблігацій з погашенням в січні і лютому 2018 року, було зареєстроване в Великобританії спеціальне підприємство (special purpose vehicle, SPV) UK SPV Credit Finance plc. Єврооблігації з погашенням в 2021 році були емітовані через ICBC Standard Bank Plc (Велікобрітарія), однак під час їх реструктуризації цей борг був переоформлений на UK SPV Credit Finance plc.

Після націоналізації Приватбанку компанія-емітент цінних паперів залишилася в його власності.

Умови емісії єврооблігацій з погашенням в 2018 році припускають, що в разі визнання банку неплатоспроможним він переходить під управління ФГВФО. Фонд призначає в банк тимчасового адміністратора, уповноваженого на будь-які дії для відновлення платоспроможності банку.

Тримачі євробондів ПриватБанку, що володіють різними випусками цінних паперів на загальну суму понад $120 млн, в кінці грудня 2016 року об`єдналися в спеціальний комітет для спільного захисту своїх прав та інтересів. До комітету входять п`ять фондів, в тому числі британські, американські і швейцарські.

Як писав Finbalance, керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександрй Паращій озвучував оцінку, що як мінімум половина єврооблігацій Приватбанку не належить пов`язаним особам. «Достовірно можна стверджувати, що у пов’язаних сторін банку є як мінімум 70 млн доларів у субординованих бондах (які вони купили на розміщенні минулого року)», - констатував фінансист.

Про фінансовий стан Приватбанку, конфлікти між державою та екс-власниками банку див.тут.