Демонстративна боротьба з корупцією: на засіданні Кабміну затримали двох чиновників

Все про економіку та фінанси

25 березня під час засідання уряду були затримані голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський та його перший заступник Василь Стоєцький. Вони обвинувачуються в корупції під час проведення тендерних закупівель, повідомляє прес-служба Кабміну.

Під час засідання Кабміну глава МВС Арсен Аваков звернувся до глави уряду за дозволом провести слідчі дії в приміщенні КМУ. До зали засідань увійшли слідчі, які зачитали С. Бочковському та В. Стоєцькому обвинувачення. Після цього посадовців у наручниках виведено із зали.

Арсен Аваков повідомив, що Бочковський та Стоєцький підозрюються в організацію злочинних схем закупівлі пального у приватних компаній за завищеними цінами. При переказуванні коштів через офшорні компанії частина з них були переведені на особисті рахунки голови ДСНС та його першого заступника.

Глава уряду звернувся до Міністерства внутрішніх справ провести всі процесуальні дії відповідно до закону, а до органів прокуратури - подати до суду. «Розслідування вести максимально публічно, як це дозволяє кримінально-процесуальний закон», - наголосив Арсеній Яценюк.

Він повідомив, що звернеться до американських і європейських партнерів «із тим, щоби допомогти відслідкувати всі фінансові транзакції по фірмах, які були номінально зареєстровані в Сполучених Штатах Америки, і по банківських рахунках, які фактично зареєстровані на Кіпрі, для того, щоб вся злочинна схема була викрита і злочинці понесли покарання».

А. Аваков звернувся до Аю Яценюка щодо звільнення голови і першого заступника Голови ДСНС.

Прем’єр наголосив, що уряд підтримує рішення про їхнє звільнення та відсторонення «всього керівництва по всій вертикалі Державної служби з надзвичайних ситуацій».

Яценюк закликав Авакова «так само проводити розслідування щодо всього регіонального керівництва, яке було задіяне в корупційній схемі по розкраданню державних коштів».