Дефолту в найближчі дні не буде: Україна виплатить Росії купон по єврооблігаціях

Все про економіку та фінанси

Україна продовжить обслуговувати борги, в тому числі 22 червня буде платіж за єврооблігаціями. Про це заявила міністр фінансів Наталія Яресько, повідомляє агентство РБК і ТАСС.

Як повідомляв Finbalance, 20 червня (субота) Україна має здійснити купонний платіж на 75 млн дол. по суверенним єврооблігаціям, які були випущені в грудні-2013 в обсязі 3 млрд дол. та викуплені Росією.

Глава Мінфіну Наталія Яресько до цього неодноразово ухилялася від прямої відповіді на питання журналістів, чи буде офіційний Київ виплачувати цей купон.

Водночас заступник міністра фінансів РФ Сергій Сторчак заявляв, що цей платіж, швидше за все, надійде в понеділок 22 червня. «Неплатіж означатиме подію дефолту», - зазначав Сторчак. За словами С. Сторчака, наразі Україна та Росія не ведуть переговори щодо реструктуризації єврооблігацій на 3 млрд дол, погашення яких припадає на грудень поточного року. Москва наполягає на їх повному погашенні.

На початку поточного тижня Президент України Петро Порошенко в інтерв’ю Bloomberg назвав «хабарем» 3 млрд дол, наданих Росії уряду Януковичу в грудні 2013 року через викуп суверенних єврооблігацій на відповідну суму. За словами глави держави, ці гроші стали засобом утримання України в орбіті Росії та непідписання угоди про асоціацію з ЄС.

Водночас Порошенко зауважив, що України буде демонструвати «відповідальну поведінку» в цьому питанні. «Це відповідальність Мінфіну та уряду», - зазначив Президент.

Глава держави назвав борг на 3 млрд дол. комерційним, що означає, що до Росії має бути таке ж ставлення, як і до інших кредиторів. Разом з тим П. Порошенко відзначив, що обговорення статусу заборгованості ще триває. Він зауважив, що Путін на переговорах ніколи не піднімав питання про 3 млрд дол.

Також додамо, що в травні Верховна Рада надала право Кабміну тимчасово заморожувати виплати по зовнішнім боргам.

При цьому в минулу п`ятницю директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила, що навіть якщо Україні не вдасться досягти угоди з кредиторами щодо реструктуризації боргів і офіційний Київ не зможе обслуговувати свої борги, МВФ зможе надалі фінансово підтримувати Україну відповідно до своєї політики.