Дефіцит поточного рахунку в 2014 р. складе 4,0-4,5 млрд дол., - Райффайзен Банк Аваль

Все про економіку та фінанси

У 2-му півріччі платіжний баланс України буде схильний приблизно до тих же тенденцій, що і в 1-ій половині року. З одного боку, буде відчуватися негативний ефект від торгових обмежень, введених Росією, зупинки виробництва, а також відвантаження продукції експортоорієнтованими підприємствами Донбасу. З іншого боку, девальвація гривні має поступово стимулювати темпи зростання експорту, плюс припинення імпортних поставок газу з Росії надасть (тимчасовий) позитивний ефект на стан поточного рахунку. Таким чином, дефіцит поточного рахунку в 2-му півріччі буде «не дуже великим» і за підсумками року складе біля 4,0-4,5 млрд. дол. Такий прогноз у щотижневому огляді зробили експерти «Райффайзен Банку Аваль».

«Що стосується фінансового рахунку, то ми не очікуємо подальшого кардинального погіршення динаміки потоків капіталу за умови стабільних девальваційних очікувань і поступової деескалації конфлікту на Сході країни», - констатують фахівців.

Водночас вони зазначають, що в короткостроковому періоді (до кінця поточного року) основні ризики прогнозу «лежать у негативній площині і пов`язані з можливою ескалацією військового конфлікту і повномасштабної торговельною війною з Росією».

«Якщо говорити про позитивні фактори, то політична деескалація та проведення економічних реформ повинні сприяти припливу іноземного приватного капіталу в країну, проте це, швидше за все, може відбутися не раніше початку наступного року», - прогнозують аналітики «Райффайзен Банку Аваль».

Експерти зауважують, що за 1-е півріччя стан поточного рахунку платіжного балансу кардинально поліпшився на фоні масштабної девальвації гривні, в той час як великий відтік капіталу зумовило значне негативне сальдо платіжного балансу в цілому. Так, за першу половину поточного року платіжний баланс був зведений з дефіцитом 4,6 млрд дол., в той час як рік тому було позитивне сальдо 2,2 млрд дол.