Данилюк: рекомендую Луценку робити все, щоб конфісковані кошти лишилися в бюджеті

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Олександр Данилюк в інтерв’ю для газети «Дзеркало тижня. Україна» прокоментував ризик винесення судами рішення на користь офшорних компаній (про можливість чого заявляли в ГПУ) та необхідність повернення їм коштів, які потрапили під спецконфіскацію. Також він відреагував на інформацію, що більшість відповідних грошей не витрачена, бо глава Мінфіну не підписує відповідні документи.

«Усе не так просто. Питання не нове, обговорюється вже кілька років. Почнемо з того, що гроші Януковича були заарештовані ще кілька років тому і перебували на рахунках державних банків до моменту конфіскації. Але до конфіскації використовувати їх у бюджеті не було можливості. "Висить груша, не можна з`їсти". Спроб конфіскувати ці кошти було кілька, і спекуляції та сумніви виникали завжди — а чи не є це способом вивести ці гроші за межі державної системи? У пресі про це також багато писали.

З одного боку, коли гроші надійшли до бюджету, я до цього поставився позитивно. Але я дуже негативно ставитимуся, якщо, не дай Боже, щось із цими грошима станеться. Тому що тепер уже йтиметься про прямі втрати держбюджету.

Напружено спостерігаючи збоку за тим, що відбувається, що я бачу? Я бачу генерального прокурора, який обвинувачує всіх навколо, і така поведінка викликає певні питання. Але якщо щось станеться з цими грошима, це буде його персональна відповідальність, і ні на кого іншого цю відповідальність звалити не вдасться. Як міністр фінансів, я йому дуже рекомендував би зараз не шукати винних, а робити все можливе, щоб ці гроші залишилися в держбюджеті, тому що в іншому разі просто скандалом справа не закінчиться.

Зараз гроші в бюджеті. Моє завдання зробити так, щоб їх ефективно використали. Я дуже не хочу, щоб зараз, під загальне тюкання, хтось на факті конфіскації побудував політичну кар`єру, а конфісковані гроші в підсумку розчинилися.

За великим рахунком, ці гроші були вкрадені, вичавлені з бізнесу в роки Януковича. Тому однією з моїх пропозицій було за рахунок частини цих грошей погасити заборгованість держави перед бізнесом за переплати з податку на прибуток. (Президент, до речі, теж цю ідею підтримав.) Щоб бізнес міг ефективніше розвиватися, створювати нові робочі місця. І, звісно, частину грошей інвестувати в оборону. Зрештою, це те, що особливо важливо сьогодні. У будь-якому разі, витрачати їх треба з розумом. Витратити гроші у нас багато хто вміє, тому що відповідати за кожну копійку не навчений. Але такі вливання у бюджет не відбуватимуться щороку. І ставитися до їх розподілу треба не як до щорічної манни небесної, а як до одноразових надходжень. Планувати видатки бюджету потрібно, виходячи з можливостей економіки. І якщо бізнес не розвивається, у тому числі через тиск силовиків (я не маю на увазі тих, хто захищає країну на фронті), то збільшення фінансування цих служб вочевидь недоречне».