Данилюк: переговори з Коломойським і Боголюбовим завершуються

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Олександр Данилюк в ефірі телеканалу «24» в інтерв’ю для журналістів Соні Кошкіної та Андрія Яніцького заявив, що колишні власники Приватбанку Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов ще не виконали свої зобов`язання з донесення застав під взяті в банку кредити, при тому що відведений державою термін завершується 01 липня, пише lb.ua.

"Акціонери банку на той час взяли на себе зобов`язання провести реструктуризацію кредитного портфеля, який пов`язаний з ними протягом шести місяців, тобто до 1 липня. Цей термін зараз завершується. На останній стадії, щоб прискорити процеси Приватбанк залучив радника [Rothschild], щоб максимально знайти можливості для вирішення цієї проблеми. Зараз переговори завершуються. І за результатами буде приймати відповідне рішення, - наголосив міністр. - На цей час зобов`язання не виконані. Але переговори ще тривають".

При цьому Данилюк закликав не робити поспішних висновків до завершення переговорів. "Радник проводить переговори. Я чекаю позиції від цих радників, і після цього будемо приймати рішення", - сказав він.

Наслідки невиконання зобов`язань передбачені законом, наголосив він. У Кримінальному кодексі є стаття 218-1 про доведення банку до неплатоспроможності. Максимальна санкція - позбавлення волі на термін до 5 років.

Міністр наголосив, що на платоспроможність банку бездіяльність Коломойського і Боголюбова не вплине, оскільки його докапіталізувала держава.

P.S. О. Данилюк повідомив, що в листі екс-власників Приватбанку  до Кабміну, який був надісланий перед націоналізацією банку, «є зобов’язання реструктуризувати кредитний портфель у розмірі сформованих резервів на момент націоналізації за мінусом bail-in». «Ця формула є. На момент націоналізації ми докапіталізували банк на 116,8 млрд грн. Це односторонні зобов`язання [екс-власників Приватбанку], а наслідки [їх невиконання] чітко врегульовані законом», - зазначив О. Данилюк.

Також глава Мінфіну, коментуючи позов І. Коломойського щодо визнання незаконною націоналізації Приватбанку, зазначав, що екс-власникам повернути банк нереально. "Це просто тактика ускладнити процес, відволікти увагу", - зауважив О. Данилюк.

Про фінансовий стан Приватбанку, конфлікт між державою та екс-власниками банку читайте тут.