Данилюк не виключає випуск євробондів до траншу МВФ

20.04.2018, 09:00

Глава Міністерства фінансів Олександр Данилюк допускає розміщення Україною частини єврооблігацій із загального обсягу, запланованого поточного року, до отримання країною п`ятого кредитного траншу від МВФ, пише "Інтерфакс-Україна".

"Уряд може розмістити частину єврооблігацій до укладення угоди з МВФ на робочому рівні. Уряд уважно стежить за ситуацією і кон`юнктурою ринку", - сказав він в інтерв`ю агентству Bloomberg у Вашингтоні.

О.Данилюк при цьому нагадав, що загалом цього року Україна має намір розмістити євробонди на суму близько $2 млрд.

Як повідомлялося, Мінфін планує поточного року вийти на зовнішній ринок запозичень. Орієнтир обсягу випуску, узгоджений у рамках поточної програми розширеного фінансування (EFF) МВФ, становить $2 млрд.

Водночас Національний банк України у своїх макрофінансових прогнозах закладає розміщення Україною в 2018 році єврооблігацій на $2,5 млрд і в 2019 році ще на $1,5 млрд.

Отримання чергового траншу кредиту МВФ, який спочатку був запланований на травень-червень 2017 року, перенесено на невизначений термін через невиконання українською стороною низки умов.

Фонд продовжує наполягати на ухваленні владою України законодавства про Антикорупційний суд відповідно до зобов`язань країни в рамках програми співпраці EFF. Крім того, МВФ очікує реалізації Україною інших відкладених заходів, необхідних для досягнення цілей програми, зокрема в енергетичному та фіскальному секторах.

Відповідно, дату прибуття місії фонду до Києва в рамках четвертого перегляду програми EFF, який відкриває шлях для отримання п`ятого траншу, поки що не визначено.

Україна у вересні 2017 року розмістила 15-річні єврооблігації на $3 млрд під 7,375% річних, з яких $1,68 млрд - для здійснення обміну або викупу єврооблігацій із погашенням у 2019 і 2020 роках, які були випущені в рамках реструктуризації боргу в 2015 році. Попит на нові єврооблігації становив близько $9,5 млрд.