Данилюк: без пенсійної реформи наступного траншу МВФ не буде

18.04.2017, 09:00

Міністр фінансів Олександр Данилюк в ході дискусії в Hudson Institute (Вашингтон, США) заявив, що Україна не отримає наступного траншу кредиту МВФ без проведення пенсійної реформи, пише УНІАН.

"Є кілька ключових умов для отримання наступного траншу. Дуже важливою є пенсійна реформа. Без пенсійної реформи не буде траншу", - сказав Данилюк, відповідаючи на питання про умови отримання наступного траншу кредиту в рамках програми з Міжнародним валютним фондом. При цьому міністр підкреслив, що проведення пенсійної реформи є важливим кроком не для отримання траншу МВФ, а насамперед для самої України і її громадян.

Раніше міністр соцполітики Андрій Рева заявляв, що пенсійна реформа на 99% погоджена з МВФ.

Якою бачить МВФ пенсійну реформу в Україні читайте тут.

А. Рева також розповідав, що найвища пенсійна в Україні - 58 тис грн.

"В Україні сьогодні існує обмеження з виплати пенсії, 10 740 грн. І 99,9 (ймовірно, мається на увазі відсотків, - ред.) пенсіонерів не отримують пенсію більше 10 740 грн, це з 12 млн. пенсіонерів. І є у нас 19,2 тис. пенсіонерів, які отримують більше цієї норми, більше 10 740 грн.

З них 10-20 тис. отримують близько 18 тис. чоловік і понад 20 тис. - до 2 тис. пенсіонерів. Максимальна пенсія, яка виплачується в Україні - 58 тис. грн. В Україні немає жодної пенсії 100 тис і більше. Максимальна пенсія в 58 тис. грн, що її отримує Герой України, льотчик-випробувач. Всі інші пенсії нижче.

Тому 19,2 тис. пенсійних виплат, які є більш 10 тис. грн – це неправильно, вони повинні потрапляти під всі обмеження, як інші, у нас не повинно бути винятків. Але навіть якщо ми їх скасуємо, вони проблему Пенсійного фонду не вирішать. Хоча я за те, щоб ми привели всіх до єдиного знаменника", - зазначав глава Мінсоцполітики.

Віце-прем`єр Павло Розенко заявляв, що для осучаснення пенсій, яке планується з 1 жовтня в рамках проведення пенсійної реформи, до кінця 2017 року потрібно близько 11 млрд грн. Також він повідомляв, що скасування оподаткування пенсій буде стосуватися 500 тисяч пенсіонерів.