Данилюк: хай лишається "технічна помилка" ВР про ліквідацію податкової міліції

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що не підтримує виправлення "технічної помилки" Верховної Ради, яка призвела до того, що податкова міліція опинилася поза законом з 01 січня.

«Податкова міліція однозначно має бути ліквідована. Ми планували зробити це разом із створенням нової не силової, а дійсно ефективної аналітичної фінансової поліції.

У кінці 2016 року через технічну помилку Верховна Рада фактично оголосила податкову міліцію поза законом вже з 1 січня 2017 року.

Чи варто виправляти помилку, знову легалізуючи репресивну податкову міліцію? Очевидно, що ні. Треба рухатись тільки вперед. Тому найближчими днями Мінфін внесе на розгляд Уряду законопроект про створення фінансової поліції, на який чекає бізнес, і про який також йдеться у меморандумі з МВФ

Погодження зацікавленими сторонами відповідного законопроекту очевидно затягнулось.

Наразі ми відпрацьовуємо коментарі Мін’юсту та приймемо ті, які відповідають нашим принципам створення нової служби, а саме:

1. Зміна силового підходу на аналітичний
2. Скорочення штату з 15000 чоловік до 2500
3. Невтручання в роботу чесного бізнесу
4. Оновлення персоналу через прозорий конкурс та незалежну відбіркову комісію. Представники силового блоку не можуть становити більше 25% від загального штату
5. Зарплати, які зменшать ризик корупції та дадуть змогу залучити найкращі кадри

Ми плануємо подати проект закону на розгляд уряду на найближчому засіданні та після ухвалення направити законопроект до парламенту. У цьому законопроекті бажано, щоб депутати все ж таки уникли «технічних помилок», - зазначив урядовець.