ДФС: лише 15 тис. підприємців з необхідних 55 тис. подали заявки на касові апарати

Все про економіку та фінанси

В Україні 15 тисяч підприємців подали заявки на встановлення касових апаратів, тоді як придбати їх мали б 55 тис. Про це в ході першого всеукраїнського форуму "Майбутнє ринку готівкового обігу в Україні: прозорість, рівність, відповідальність" в Києві повідомила директор департаменту податкового та митного аудиту Державної фіскальної служби України (ДФС) Наталія Рубан, пише «РБК-Україна».

"Фактично, якщо ми бачимо, що 55 тисяч суб` єктів малого бізнесу змушені будуть купити касові апарати, то на сьогодні подало заявок 15 тисяч", - зауважила Рубан.

За словами Рубан, підприємців, які встановлять касові апарати, не перевірятимуть до 2017 р. Також не будуть перевіряти до 2017 р. і тих підприємців, що придбали касові апарати у розстрочку.

Представник ДФС наголосила, що не зобов`яжуть ставити касові апарати торговців на ринку, а також

- при продажу страв в їдальнях, буфетах, школах;

- при виїзній торгівлі;

- при продажу у кіосках, лотках, розносі газет, журналів;

- при продажу жетонів, проїзних квитків у касах метрополітену. При продажу проїзних документів на залізничному, авіаційному, автомобільному транспорті;

- при продажу квитків у кіно, театри, на концерти та інші видовища;

- при продажу білетів державних лотерей;

- при виконанні всіх банківських послуг, крім операцій з купівлі/продажу іноземної валюти та операцій комерційних агентів банків з прийманням готівки та подальшого її перегляду;

- при торгівлі продуктами власного виробництва юридичними особами, крім торгівлі, громадського харчування, та фізичними особами, платниками єдиного податку.

У свою чергу заступник міністра фінансів Олена Макеєва зауважила, що сьогодні вартість касового апарату становить від 3,5 тис. грн. 

За її словами, в Україні існує лише 18 операторів, які надають відповідні касові апарати. "Якщо б підприємці почали говорити про це з січня, очевидно, що на сьогоднішній день операторів було б більше... тобто, немає попиту - немає достатньої пропозиції", - додала Макєєва.

Також вона зазначила, що у підприємців є можливість придбати касові апарати в розстрочку на 3-4 місяці.

Зазначимо, підприємці III групи повинні встановити касові апарати до 1 липня 2015 р.

Верховній Раді запропонували відтермінувати введення касових апаратів до 2016 р.