ДФС веде слідство щодо ДІУ та низки банків

19.06.2017, 13:00

Відповідно до ухвали Печерського райсуду м. Києва від 12 квітня, слідчі ДФС здійснюють досудове розслідування в кримінальному провадженні №12014110040002094 (від 14.11.2014) за фактом розкрадання чужого майна, умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах службовими особами Державної іпотечної установи, шахрайства та зловживання повноваженнями службовими особами юридичної особи.

За даними слідства, службові особи ДІУ та низки банків «зорганізувались у стійке об`єднання для вчинення злочинів, пов`язаних із заволодінням державним майном, а саме бюджетними коштами в особливо великих розмірах».

«Зокрема, Державною іпотечною установою авансуються лише окремі банки-партнери, з метою придбання нерухомості за завищеною вартістю та в порушення вимог п. 5 р. ІІ ч. 1 ст. 66 Закону України «Про банки та банківську діяльність», п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про національний банк України» розміщуються на депозитних рахунках у приватних банківських установах державні кошти», - йдеться в ухвалі суду.

Цією ухвалою суд задовольнив клопотання прокуратури та призначив з 01 червня 2017 року терміном на 15 робочих днів позапланову виїзну ревізію для перевірки окремих питань фінансово-господарської діяльності щодо дотримання вимог чинного законодавства України в частині іпотечного кредитування та фінансування (кредитування) службовими особами ДІУ будівництва житлових будинків.

У ході проведення позапланової виїзної ревізії на вирішення ревізорів поставити наступні питання:

- Чи обґрунтовано видавались кредити Державною іпотечною установою банківським установам впродовж 2010-2016 років;

- Чи мало місце штучне завищення сум кредитних коштів, виданих Державною іпотечною установою банківським установам впродовж 2010-2016 років;

- Чи за цільовим призначенням використані кредитні грошові кошти, надані Державною іпотечною установою;

- Яка сума завданих прямих матеріальних збитків та втраченої вигоди Державної іпотечної установи внаслідок надання банківським установам кредитних коштів у необґрунтованих розмірах таабо внаслідок неповернення коштів за кредитними угодами, укладеними з порушенням вимог законодавства, які допущені службовими особами Державної іпотечної установи.

P.S. У судових матеріалах щодо вказаного кримінального провадження згадувався Укрінбанк, Промекономбанк, Агрокомбанк.