ДФС: суд підтвердив законність пені для "Росави" Жеваго на 1,3 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За даними Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, Апеляційний суд Києва ухвалив позитивне для ДФС рішення у справі про донарахування 1,3 млрд грн пені ПрАТ "Росава", пише "БізнесЦензор".

Як зазначається, в ході контрольно-перевірочних заходів ПрАТ "Росава" Офісом встановлено порушення вимог валютного законодавства в частині недотримання граничних термінів розрахунків у сфері ЗЕД та донараховано пеню в розмірі 1,3 млрд грн.

"З 2011 року ЗАТ "Росава" за зовнішньоекономічним контрактом перераховано на користь резидента Великобританії $52,66 млн як авансову оплату за товар - обладнання для виробництва автомобільних шин. Товар так і не поставлено. Аванс не повертався, хоча однією з вимог українського валютного законодавства є повернення валютних цінностей на територію України у встановлені терміни", - зазначено в повідомленні.

Таким чином, порушення норм валютного законодавства в частині недотримання граничних термінів розрахунків у сфері ЗЕД призвело до нарахування валютної пені ПрАТ "Росава".

"Крім цього, власники британської компанії є резидентами країн з вигідною юрисдикцію щодо оподаткування (офшор). Тобто фактично валюта була виведена з метою економії великих сум при виведенні капіталу з України", - наголошується в повідомленні.

При цьому перерахування "Росавою" валютних коштів здійснювалося через пов`язаний банк - "Фінанси та кредит" (ця фінустанова, як і "Росава", була підконтрольна К. Жеваго.

Як повідомлялося, акціонери ПрАТ "Росава" на зборах 20 квітня вирішили ліквідувати компанію.

"Росава" в 2017 році наростила чистий збиток на 73,8% (304,76 млн грн) - до 717,79 млн грн, чистий дохід компанії впав на 41,7% (626,66 млн грн) - до 875,27 млн грн.

У судових матеріалах наводилися дані Генпрокуратури, що в рамках кримінального провадження по сумнівних операціях банку "Фінанси і кредит" (в т.ч. у контексті кредитування пов`язаних осіб) було встановлено, що на 15 травня 2017 року "Росава" мала прострочену заборгованість перед банком по тілу кредиту на суму понад 1 млрд грн.

ПрАТ "Росава" експлуатує Білоцерківський шинний завод. Експортом продукції цього заводу останнім часом займається ТОВ "Преміорі" (Біла Церква Київської обл.).

"Росава" входить у фінансово-промислову групу Костянтина Жеваго.