ДФС розслідує операції збанкрутілого банку Жеваго з євробондами дочірньої фірми

Все про економіку та фінанси

Відповідно до ухвали Шевченківського райсуду м. Києва від 19 вересня, слідчі Державної фіскальної служби проводять досудове розслідування у кримінальному провадженні №32016000000000068 від 26.07.2016 щодо службових осіб банку “Фінанси та кредит” за ст. 191 Кримінального кодексу (“Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”).

“Під час досудового розслідування встановлено, що службові особи АТ Банк «Фінанси та кредит» в період 2006-2015 років шляхом зловживання службовим становищем, з метою розтрати активів АТ Банку «Фінанси та кредит», безпідставно вивели кредити фізичних та юридичних осіб, забезпечені іпотекою та заставою автотранспорту, на загальну суму понад 900 млн. грн. (еквівалент 36 млн. доларів США), шляхом погашення кредитної заборгованості неліквідними облігаціями нерезидента «Finance and Credit Ukraine BV".

Таким чином, фактично фінансовий інструмент, призначений для залучення коштів (облігації), використано у якості механізму заміщення ліквідних кредитів у результаті чого банку, а в подальшому Фонду гарантування вкладів фізичних осіб було завдано збитків на загальну суму понад 900 млн. грн”, - йдеться в ухвалі суду.

Як зазначається, облігації дочірньої компанії банку, а саме нерезидента «Finance and Credit Ukraine BV" (Нідерланди) були емітовані у період 2006 року для залучення міжбанківського кредиту з боку VTB BANK EUROPE (CAPITAL) PLC (Велика Британія).

“Фактично частина даних облігацій, а саме 36 відсотків облігацій, була використана не по призначенню, а саме для погашення кредитної заборгованості позичальникам банку на підставі договорів поруки укладених з нерезидентами: Phoenix Capital Limited, Anglosel Limited, Nasterno Commercial Limited, Kraz Limited, Endulax Tradind &aті; Investments Limited за період 2009-2015 років. Погашення кредитної заборгованості неліквідними облігаціями нерезидента «Finance and Credit Ukraine BV" здійснювалось за кредитними договорами, укладеними між банком «Фінанси та кредит» та позичальниками”, - йдеться в судових матеріалах.

Як повідомлялося, банк “Фінанси та кредит” в листопаді 2006 року - через дочірню структуру-емітента Finance&Credit Ukraine BV (Нідерланди) - розмістив дебютні кредитні зобов’язання на $100 млн.

У кінці 2009 року власники цінних паперів в обмін на погашення 5% основної суми боргу і підвищення ставки з 10,375% до 10,5% погодилися на продовження терміну погашення зобов’язань до 25 січня 2014 року.

На початку січня 2014 року банк повторно рефінансував LPN на $95 млн на нові LPN з терміном обігу до кінця січня 2019 року. При цьому процентна ставка за новими цінними паперами була знижена до 9,25% з 10,5%.

Організатором останньої угоди виступив VTB Capital (Великобританія).

17 вересня 2015 НБУ визнав банк “Фінанси та кредит” неплатоспроможним.

Про претензії ДФС до “Росави” (бенефіціар - Костянтин Жеваго, який також контролював збанкрутілий банк “Фінанси та кредит”) читайте тут.