ДФС програла судовий спір з "Одеською залізницею" щодо переплати з податку на прибуток

Все про економіку та фінанси

9 квітня П’ятий апеляційний адмінсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Одеського управління Офісу великих платників податків ДФС та залишив без змін рішення Одеського окружного адмінсуду від 18.10.2019 (у справі №1540/3759/18), яким було задоволено позов держпідприємства “Одеська залізниця” та зобов’язано податківців підготувати і подати до органу держказначейства висновок про повернення для "Одеської залізниці" надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на прибуток у розмірі 77,7 млн грн та з ПДВ в розмірі 639 тис грн.

У ході судового процесу “Одеська залізниця” констатувала, що виходячи зі змісту листів-відповідей відповідача та інформації, відображеної у картках особового рахунку, факт наявності переплати не є спірним, проте відповідачем не вчинено дій, які належить вчинити згідно з чинним законодавством.

Натомість представники ДФС зазначали, що чинним бюджетним розписом не передбачено окремого ресурсу для повернення надміру сплачених платежів з податку на прибуток.

П’ятий апеляційний адмінсуд дійшов висновку, що позовні вимоги “Одеської залізниці” є “законними та обґрунтованими”.

Про спроби ОТП Банку повернути через суд 180 млн грн переплати з податку на прибуток - тут.

Про судові спори ДФС з “Придніпровською залізницею” майже на 1 млрд грн - тут, з “Львівською залізницею” на 120 млн грн - тут.