ДФС хоче в суді стягнути 103 млн грн з "Укрхімтрансаміака"

Все про економіку та фінанси

23 квітня Шостий апеляційний адмінсуд повернув Офісу великих платників податків ДФС його апеляційну скаргу на ухвалу Окружного адмінсуду м. Києва від 18.02.2019, якою було закрито провадження в справі №826/5872/18 за позовом податківців до держпідприємства “Укрхімтрансаміак” про стягнення частини чистого прибутку на суму 103,3 млн грн.

Суд першої інстанції констатував, що “оскільки Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби звернувся до адміністративного суду за відсутності передбачених законом підстав, суд вважає, що даний спір не може розглядатися в порядку адміністративного судочинства” (цитата).

“Суд звертає увагу, що системний аналіз норм Податкового кодексу України та інших нормативних актів не може бути підставою звернення Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби до адміністративного суду із позовом про стягнення частини чистого прибутку за відсутності прямого посилання на таке право у законі”, - йшлося в ухвалі Окружного адмінсуду м. Києва від 18.02.2019.

У свою чергу суд апеляційної інстанції повернув для Офісу великих платників податків ДФС його апеляційну скаргу, оскільки її недоліки не були усунуті позивачем.