Concorde Capital не виключає в кінці січня 29,0-29,5 грн/дол.

Все про економіку та фінанси

Інвестиційна компанія Concorde Capital прогнозує девальвацію курсу гривні до рівня 29-29,5 UAH/USD на кінець січня поточного року, повідомила аналітик компанії Євгенія Ахтирко, пишуть "Українські новини".

"Швидше за все, девальвація гривні, яку ми спостерігаємо зараз, - це запізніла реакція ринку. Відбувається те, що ми очікували побачити в четвертому кварталі, а саме зростання курсу. Можливо, що в січні ми все ж побачимо той курс, який очікували побачити наприкінці минулого року - 29,0-29,5 UAH/USD", - сказала вона.

За словами аналітика, якщо дивитися на досвід попередніх років, то в лютому-березні напруженість на валютному ринку починає зменшуватися.

"Зазвичай на початку року торговельний дефіцит скорочувався порівняно з четвертим кварталом попереднього року, і це призводило до полегшення ситуації на валютному ринку. Поки ж можна сказати, що наприкінці минулого року ми спостерігали дещо аномальну картину на валютному ринку, яка не вписувалася в очікування, тому через порушення сезонності зараз складно припускати, коли закінчиться одна фаза й почнеться наступна", - додала експерт.

Крім того, з її слів, фактор виборів, що наближаються, також буде впливати на ситуацію, посилюючи невизначеність на ринку.

"Тому можна очікувати більш високу волатильність загалом", - зауважила Ахтирко. 

Concorde Capital прогнозує, що середньорічний курс гривні в 2019 році буде 28,68 UAH/USD, валютні резерви до кінця року становитимуть 18,8 млрд дол, ВВП зросте на 2,9% при інфляції 6,7%, бюджетний дефіцит становитиме 2,5% ВВП, а держборг - 60,7% ВВП.

Головне припущення прогнозу - продовження співпраці України з МВФ у рамках нової 14-місячної програми.

"В цьому році нашій країні необхідно отримати новий транш фінансування від МВФ. Як і в минулому році, продовження співпраці з Фондом буде "прохідним квитком" для виходу України на ринок зовнішніх запозичень", - вважає аналітик.

Ахтирко зазначає, що Україна буде мати достатньо валютних резервів, щоб погасити боргові зобов`язання При цьому, на її думку, після сплати боргів буде необхідно поповнити резерви, щоб вони не впали нижче критичного рівня трьох місяців імпорту. Достатній обсяг для поповнення зможуть забезпечити тільки запозичення від МВФ і нові розміщення міжнародних єврооблігацій.