CityCommerce Bank: Рейніса Тумовса затримали в Латвії

Все про економіку та фінанси

Правоохоронні органи Латвії затримали колишнього президента, одного з власників ПАТ "Міський комерційний банк" (CityCommerce Bank) Рейніса Тумовса, який перебував у міжнародному розшуку за виведення та привласнення активів банку на майже 300 млн грн, пише УНІАН з посиланням на прес-службу Департаменту захисту економіки Національної поліції.

Як зазначається, банкір був затриманий у жовтні.

"На даний час йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком один рік. Наразі працівники Департаменту захисту економіки та слідчі Головного слідчого управління Нацполіції готують матеріали щодо екстрадиції затриманого в Латвії банкіра", - йдеться в повідомленні.

У поліції нагадали, що в справі виведення активів CityCommerce Bank повідомлено про підозру Тумовсу за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України, а також голові правління CityCommerce Bank – за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) ККУ.

За даними слідства, упродовж 2013-2014 років посадовці видали кредити фіктивним фірмам, а кошти легалізували через підконтрольні їм комерційні структури. Зокрема, фіктивним підприємствам надавалися кредити під забезпечення майна, вартість якого була завищена в десятки разів. Керівникам фіктивних підприємств також було повідомлено про підозру за ст. 205 (фіктивне підприємство) Кримінального кодексу.

У 2017 році керівників банку було оголошено у міжнародний розшук. Поліція встановила, що голова правління CityCommerce Bank, отримавши громадянство РФ, виїхав до тимчасово окупованої території АР Крим.

Наразі Фондом гарантування вкладів фізичних осіб здійснюється процедура ліквідації CityCommerce Bank, строк ліквідації – до 19 березня 2019 року.