Чому в п’ятницю долар здешевшав та що буде з понеділка

Все про економіку та фінанси

У п’ятницю НБУ обмежив попит на валюту шляхом посилення процедури перевірки операцій з купівлі валюти, яка відбувається згідно з постановою №124 від 23.02.2015. Серед іншого, регулятор зобов`язав імпортерів надавати довідку від Державної фіскальної служби про відсутність заборгованості по оплаті податків. Тривала процедура перевірки привела до істотного зниження попиту на долари і Нацбанк в п’ятницю вдруге за тиждень викуповував надлишкову пропозицію іноземної валюти з боку експортерів за курсом 27,50 грн/дол, констатують експерти «Дочірнього банку Сбербанку Росії», уточнюючи, що в п’ятницю НБУ також продав 80 млн дол, які викупив раніше в експортерів.

Нагадаємо, за даними компанії «Укрділінг», у п’ятницю торги на міжбанку по долару закрилися в діапазоні 27,0-28,5 грн/дол, тоді як при відкритті було 30,7-32,4 грн/дол.

«Адміністративні обмеження можуть тимчасово стабілізувати валютний ринок, але в умовах надлишкової ліквідності банківської системи і при значних обсягах нестерилізованої емісії гривні курс національної валюти не зможе знайти стійкий рівноважний рівень. Крім того, такі обмеження провокують розвиток позабанківського валютного ринку.

У понеділок ми очікуємо суттєве підвищення попиту на валюту з боку банків - за нашими оцінками, валютна позиція банків буде скорочена на суму близько 300 млн дол (згідно з Постановою НБУ №182 від 31.03.2014 банки щомісяця включають в розрахунок валютної позиції 5% резервів під активні операції в іноземній валюті). У вівторок ми очікуємо повернення на ринок попиту з боку імпортерів, який був відкладений за рахунок перевірок НБУ», - зауважують в «Дочірньому банку Сбербанку Росії».