Чому доходи місцевих бюджетів рекордно зростають, а бюджетники - без зарплат

Все про економіку та фінанси

По багатьох областях є райони, які не мають достатньо коштів, щоб виплатити заробітні платні працівникам дошкільної освіти, адже відповідний ресурс йде з місцевого бюджету. І там цих коштів не вистачає. Про це повідомив прем’єр Арсеній Яценюк на своїй сторінці у Фейсбуці.

За його словами, уряд «знайшов 2 мільярди гривень для того, щоби допомогти тим районам»: «На наступному тижні ми ухвалимо постанову, до районів, які потребують дотації, дійдуть гроші, і всі заборгованості по цим районам будуть погашені».

Нагадаємо, за даними Міністертва фінансів, приріст надходжень до загального фонду місцевих бюджетів у січні-серпні у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (у співставних умовах та без урахування територій, що не підконтрольні українській владі) склав 39,1% або + 17,7 млрд.грн.

Це стало як результатом інфляції, так і проведення децентралізації бюджетної системи – передачі частини колишніх доходів державного бюджету в місцеві.

Водночас нестача коштів у частини районів для виплат зарплат бюджетникам зумовлена нерівномірним розвитком економіки в різних частинах навіть одних областей (вже не кажучи про різницю між областями, - ред.). Це зрештою один з ризиків децентралізації бюджетної системи, і щоб його нівелювати уряд повинний буде і надалі підтримувати, насамперед, т.зв. депресивні території.

Окрема історія – що подекуди кошти місцевих бюджетів можуть використовуватися неефективно та з відвертими зловживаннями (як це має місце і у випадку з центральною казною).