Чистосердечне зізнання «Метінвесту»: грошей на виплату боргів нема, а на виплату дивідендів – є

Все про економіку та фінанси

Холдинг «Метінвест» в офіційному прес-релізі повідомив, що за підсумками 2014 року його акціонери мають отримати дивіденди на 388 млн дол. І в цьому ж документі зізнався, що в березні-2015 група не змогла здійснити платіж кредиторам на 113 млн дол. по передекспортному фінансуванню. «Як результат, стався дефолт по оплаті на загальну суму 113 млн, який триває по сьогодні», - зауважується в релізі.  

Також «Метінвест» оголосив, що починає три проекти щодо реструктуризації боргів по облігаціям, метою яких є «відстрочка погашення основної суми боргу за облігаціями з терміном погашення 20 травня 2015, а також отримання згоди від власників облігацій на відмову від свого права висувати вимоги у зв`язку з певними настали і майбутніми випадками дефолту по облігаціями з термінами погашення в 2015-м, 2017-м і 2018-му роках».

Цікаво, наскільки охоче кредитори затягуватимуть собі паски та погодяться на відтермінування боргових виплат для компанії, яка вважає за доцільне та можливе в поточних умовах виплатити акціонерам дивіденди в настільки значному обсязі (як мінімум, покривають прострочений платіж по передекспортному фінансуванню)?

На кінець 2014 року загальний борг «Метінвесту» складав 3,232 млрд дол.

У липні-2014 СКМ (Р. Ахметова) і Смарт Холдинг (В. Новинського) оголосили про завершення злиття їх гірничо-металургійних активів в рамках спільно керованої компанії Metinvest BV. Дві сторони підписали акціонерну угоду, яка встановлює їх відповідні і пропорційні права корпоративного управління компанією Metinvest BV. Для укладення угоди, Metinvest BV емітувала додаткову акцію на користь Смарт Холдингу. У результаті частка СКМ в Metinvest BV склала 71,24%, Смарт Холдингу - 23,76%, а Clarendale Limited (структура, пов`язана з колишніми власниками ММК ім. Ілліча, насамперед, В. Бойком) збереже частку 5%.

Додамо, що ще один холдинг Р. Ахметова – ДТЕК (працює в енергетиці) – просить кредиторів про реструктуризацію євробондів на 200 млн дол, погашення яких мало б відбутися 28 квітня. При цьому наприкінці 2014 року його банк ПУМБ також пішов на реструктуризацію єврооблігацій на 250 млн дол.