Чи вистачить Україні кредитів МВФ для виплат по валютним боргам у 2015 році

Все про економіку та фінанси

У 2015 році уряд України має виплатити 11,0 млрд. дол. за зовнішнім боргом і валютними ОВДП (без урахування платежів за природний газ, які складуть близько 6,0 млрд. дол), що становить близько 25% від поточного обсягу боргу в іноземній валюті. Таку оцінку озвучили експерти «Дочірнього банку Сбербанку Росії».

При цьому вони вказують, що ця сума дорівнює очікуваній сумі фінансування за програмою МВФ (3-4 транші, які спочатку планувалися на 2014 рік, і 5-8 транші).

За оцінками фахівців, обсяг суверенного боргу України за підсумками 2014 року складе 1,1 трлн. грн. або 72,3% від ВВП. У «Дочірньому банку Сбербанку Росії» звертають увагу, що з початку року співвідношення держборгу до ВВП зросло в 1,8 рази, а основними чинниками зростання виступила переоцінка заборгованості в іноземній валюті після девальвації гривні та значні обсяги випуску нових ОВДП як на аукціонах (для фінансування дефіциту бюджету), так і поза аукціонами (для докапіталізації Нафтогазу, держбанків, ФГВФО, виплати заборгованості по ПДВ).