Чи видають банки кредити на придбання автомобілів і нерухомості

Все про економіку та фінанси

Під час економічної кризи банки, які займаються кредитуванням фізосіб, опиняються в делікатному становищі. З одного боку, на фоні падіння доходів населення попит на позики може зростати. З іншого боку, загальне зниження рівня платоспроможності потенційних позичальників спонукає фінустанови обережніше підходити до задоволення кредитних заявок.

Враховуючи непевність ситуації, а також маючи дюжину інших проблем, які супроводжують падіння економіки, чимало банків згортають програми кредитування населення. Проте є й такі, які лишаються працювати на цьому ринку. Причому деякі з фінустанов сьогодні наважуються видавати позики на придбання автомобілів і навіть нерухомості.

Один з найбільш безпечних варіантів для банків у нинішніх реаліях – це кредитування клієнтів, яких вони обслуговують у рамках зарплатних проектів. Маючи дані про фінансовий стан клієнтів-підприємств, вони можуть оцінювати й безпечність надання позик для їх працівників.

Як зауважують, зокрема, в «Ощадбанку», збільшення його кредитного портфелю фізосіб в ІІІ кварталі на 27,8 млн. грн. відбулось саме за рахунок встановлення кредитних лімітів держателям платіжних карток. При цьому видавалися позики не лише співробітникам підприємств у рамках зарплатних проектів, але й військовим та пенсіонерам. «Ціль кредитування - споживчі потреби. Умови кредитування - процентна ставка від 24% річних, термін кредитування - строк емісії платіжної картки», - додають у держбанку. А в жовтні «Ощад» надавав позики для населення в рамках держпрограми підвищення енергоефективності – на придбання котлів з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу).

При цьому «Альфа-банк», як розповідає віце-президент фінустанови Олексій Пузняк, надає позики на оплату товарів і послуг в магазинах – партнерах банку. «Альфа» випускає нові кредитні карти й надає кредити готівкою. «Водночас нам довелося переглянути критерії відбору клієнтів у зв’язку з негативною динамікою, що спостерігається в економіці України», - констатує банкір, натякаючи, очевидно, на більш жорстке «сканування» потенційних позичальників.

У свою чергу UniCredit Bank, як розповідає начальник його управління розробки продуктів Ольга Шостак, в ІІІ кварталі видавав і автокредити, й іпотечні позики, більшість з яких – на придбання житла на вторинному ринку. «Умови кредитування були і залишаються досить жорсткими - велика сума авансового внеску, вимоги до платоспроможності клієнта», - уточнює пані Шостак.

І хоча в «Ощадбанку» зауважують, що в жовтні спостерігалася тенденція до зменшення звернень потенційних позичальників (як щодо придбання житла на вторинному ринку нерухомості, так і кредитування на придбання транспортного засобу), в «Кредобанку» переконують, що минулий місяць став для них одним з найрезультативніших у сегменті автокредитування з початку року.

За словами директора «автокредитного» департаменту фінустанови Олександра Кушлика, на придбання нових авто «Кредобанк» у жовтні видав фізособам позики на 42 млн грн. «Такі кредити видаються виключно в нацвалюті на строки максимум до 7 років. Відсоткові ставки залежать від специфіки кредитного продукту, зокрема це можуть бути акційні пропозиції підготовлені спільно з імпортерами окремих марок авто, орієнтовані на активізацію їх продажу – тут рівень % ставок може бути нижчим від стандартних пропозицій», - додає пан Кушлик.

У тому ж «Кредобанку» запевняють, що готові надавати гривневі кредити на термін до 20 років для придбання житла. За словами директора департаменту роздрібних клієнтів фінустанови Орисі Юзвишин, участь потенційного позичальника власними коштами має становити від 30%. Щодо ставки, то вона фіксована впродовж перших трьох років – 18,99% і змінювана з 4-го року (UIRD3М + 5,50%). «Для себе ставимо амбітні плани на 2015 рік, зокрема, досягнути показника частки ринку іпотечного кредитування на рівні 30%», - зауважує представник «Кредобанку».

Оцінюючи ж у цілому перспективи кредитування населення, віце-президент «Альфа-банку» О. Пузняк зауважує, що ринок буде стискатися у зв’язку з відтоком депозитів, який спостерігається з початку року. «Кредитування буде обмежено більшістю банків. При цьому можлива додаткова консолідація ринку за рахунок злиття і виходу з ринку слабших гравців», - резюмує банкір.

FINBALANCE
 

Рейтинг ТОП-банків по відтоку депозитів населення див. тут.

Рейтинг ТОП-банків по ліквідності див. тут.

Рейтинг найбільш збиткових і прибуткових банків див. тут.

Рейтинг банків по заробіткам і збиткам на валютних операціях див. тут.

Про фінансовий стан "Альфа-банку" читайте тут.

Про фінансовий стан Укргазбанку читайте тут.

Про фінансовий стан Укрсиббанку читайте тут.

Про фінансовий стан банку ПУМБ читайте тут.

Про фінансовий стан ВТБ Банку читайте тут.

Про фінансовий стан «Райффайзен Банку Аваль» читайте тут.

Про фінансовий стан «Промінвестбанку» читайте тут.

Про фінансовий стан «Дельта Банку» читайте тут.

Про фінансовий стан банку «Надра» читайте тут.

Про фінансовий стан «Сбербанку Росії» читайте тут.

Про фінансовий стан «Укрексімбанку» читайте тут.

Про фінансовий стан «Ощадбанку» читайте тут.

Про фінансовий стан UniCredit Bank читайте тут.

Про фінансовий стан банку «Фінанси та кредит» читайте тут.

Про фінансовий стан «Приватбанку» читайте тут.