Кредитори України, які незгодні на реструктуризацію боргів, мають блокуючий пакет

Все про економіку та фінанси

Частина держателів єврооблігацій України з погашенням 23 вересня (загальний обсяг випуску – 500 млн дол), які раніше через свого представника – американську юркомпанію Shearman&Sterling LLP – вимагали в спецкомітету кредиторів змінити угоду щодо реструктуризації зобов’язань офіційного Києва через, на їх думку, несправедливість відповідних умов, заявили, що мають блокуючий пакет (понад 25%) відповідного випуску українських паперів. А це означає, що вони можуть зірвати голосування на зборах держателів цих зобов’язань щодо їх реструктуризації, повідомляє агентство Bloomberg.

Ще на минулому тижні  міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що вказані кредитори не мають блокуючий пакет паперів. «Я думаю, що все буде йти гладко», - зазначала глава Мінфіну, говорячи про потенційне голосування кредиторів щодо реструктуризації боргів України.

Як пише Bloomberg, станом на липень глава комітету кредиторів України – американська група Franklin Templeton – також мала блокуючий пакет випуску євробондів з погашенням 23 вересня. Саме з нею наразі ведуть переговори незадоволені кредитори України.