Бундестаг учетверте обрав Меркель канцлеркою Німеччини

Все про економіку та фінанси

Німецький парламент у середу, 14 березня, проголосував за призначення Анґели Меркель (Angela Merkel) на посаду глави уряду. Згодом президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр (Frank-Walter Steinmeier) офіційно затвердив її на посаді канцлерки, і Меркель склала присягу, констатує DW.

За четвертий термін 63-річної лідерки християнських демократів проголосували 364 з 688 депутатів Бундестагу за 355 необхідних. Коаліція, нагадаємо, складається із консерваторів та соціал-демократів, разом їхні фракції налічують 399 голосів. Пріоритетами нового уряду будуть зміни в Євросоюзі, вирішення конфлікту в Україні, а також питання біженців і соціальний захист.

Нагадаємо, цього голосуванню передували тривалі переговори. Зрештою, більшість членів Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) погодилися на створення їхньою політичною силою так званої "великої коаліції" з консервативним блоком ХДС/ХСС. Результати голосування німецьких соціал-демократів привітала також і канцлерка Меркель, яка зазначила, що з нетерпінням чекає на подальшу співпрацю в рамках коаліції "на благо країни".