Борги Lauffer: Ощадбанк кинув камінь у город Укргазбанку

Все про економіку та фінанси

Глава правління Ощадбанку Андрій Пишний в інтерв’ю агентству «ЛігаБізнесІнформ» зауважив, що ініціювання Укргазбанком справи про банкрутство компанії «Урожай» (входить в групу Lauffer) «трохи ускладнило наші судові перспективи».

«У цьому питанні нам з Укргазом потрібно більш тісно координувати систему інтересів і не заважати один одному. Працюємо», - констатував А. Пишний.

Говорячи ж безпосередньо про ситуацію з боргами групи Lauffer, керівник Ощадбанку зауважив наступне: «Боротьба триває. Ми перейшли до безпосереднього стягнення активів, але значна частина застави недоступна, тому що знаходиться на неконтрольованої території. До чого змогли дотягнутися - стягнули. Це комбінат Славолія в Слов`янську. Там ми на власні очі побачили хрестоматійні випадки рейдерства, корупції, починаючи від судів і закінчуючи нотаріусами. Проте банк взяв нерухомість під контроль, і сьогодні ми, я сподіваюся, знаходимося в завершальній фазі судових розглядів».

Детальніше про протистояння Ощадбанку й групи Lauffer читайте тут.

Крім того, А. Пишний прокоментував продаж Укргазбанком прав вимоги до компанії з групи «Креатив», яка виступала заставодавцем у т.ч. по кредиту Ощадбанку:

«Еллада є заставодавцем і перед Укргазбанком, і перед Ощадбанком. Ці ОЕЗи (олійноекстракційні заводи) мають три черги. Укргазбанк звернув стягнення на МЕЗ першої черги. Ми звертаємо стягнення на ОЕЗ другої і третьої черги.

Ключове - Укргазбанк реалізовував не заставу, а майнові права. Є різниця! Крім того, і договірна база у нас різна. Є процедури, і обійти їх неможливо, та й немає сенсу нічого крім процедури вигадувати. Там і без цього накручено досить. Зачекайте трохи», - зазначив А. Пишний.

Про підозри НАБУ на адресу службових осіб Ощадбанку щодо зловживань у кредитних відносинах з групою «Креатив» читайте тут.