Борги Приватбанку: НБУ втрачає торгову нерухомість "приватівців" і МОЗу

Все про економіку та фінанси

13 грудня Госпсуд м. Києва задовольнив позов ПАТ "Проектно-пошуковий інститут "Південмедбіосинтез" та розірвав іпотечний договір №60, який був укладений 24.03.2009 між позивачем та НБУ як забезпечення забезпечення боргових зобов’язань Приватбанку перед Нацбанком по рефінансуванню.

За даними НКЦПФР, серед засновників ПАТ "Проектно-пошуковий інститут "Південмедбіосинтез" на кінець ІІІ кварталу 2017 року були ТОВ Інвестиційна компанія "Бізнес-Інвест" (24%; її пов’язували з «приватівцями») та ПАТ "Укрмедпром" (25%; за даними держреєстру, її засновник – Міністерство охорони здоров’я).

За даними держреєстру прав на нерухоме майно, ПАТ "Проектно-пошуковий інститут "Південмедбіосинтез" є власником торгівельного павільйону (корпус № 1 літ. Б, корпус № 2, літ. А) за адресою: м. Одеса, вул. Космонавтів, 32.

У вересні Печерський райсуд м. Києва за клопотанням ГПУ наклав арешт на вказану нерухомість у рамках кримінального провадження №42014000000001261 (щодо 19 млрд грн рефінансування, яке НБУ видав для Приватбанку).

Як писав Finbalance, ПАТ "Проектно-пошуковий інститут "Південмедбіосинтез", як і низка інших «приватівських» структур, отримало судове рішення, яке зобов’язує Приватбанк погасити борги перед НБУ по рефінансуванню.

За даними НБУ, на 01.12.2017 борг Приватбанку перед Нацбанком по рефінансуванню становив 12 млрд грн (з них 11,8 млрд грн – прострочена заборгованість), зменшившись за 11 місяців 2017 року на 6 млрд грн (із 18 млрд грн на 01.01.2017).

Як писав Finbalance, суди вже задовольнили низку інших позовів «приватівських» структур до НБУ та розірвали іпотечні договори та договори застави, які позивачі уклали з НБУ як забезпечення боргових зобов`язань Приватбанку по рефінансуванню.

Як наслідок НБУ втратив право на низку активів "приватівців". Йдеться про нерухомість на курорті "Буковель"; ангар для літаків аеропорту "Дніпропетровськ"; вагони ПАТ "Дніпроазот", ПАТ "Нікопольський завод феросплавів", ПАТ "Покровський гірничо-збагачувальний комбінат"; кілька об`єктів нерухомості в м. Дніпро та м. Київ (перелік див. тут і тут). Також НБУ не зміг відстояти зерновий термінал "Бориваж" (Одеська область). Щоправда, в кількох судових спорах НБУ таки вдалося уникнути поразки (як це було, наприклад, у випадку з Pennylane-Comercio Internacional LDA).