Борг Приватбанку перед НБУ по рефінансуванню за місяць збільшився на 5,1 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, на 1 лютого борг Приватбанку перед НБУ по рефінансуванню становив 14,9 млрд грн, тоді як на 1 січня (відповідно до звітності Приватбанку) - 9,8 млрд грн.

Як писав Finbalance, за підсумками січня в Приватбанку був другий за величиною відтік депозитів на ринку (після Ощадбанку) - 3,62 млрд грн: обсяг вкладів юросіб зменшився на 2,98 млрд грн (-6,3%), а фізосіб - на 644 млн грн (-0,4%).

Нагадаємо, борг Приватбанку перед НБУ по рефінансуванню на початок 2017 року (тобто фактично відразу після націоналізації банку) був 18 млрд грн.

Приватбанк офіційно визнавав, що погашення ним “донаціоналізаційного” рефінансування призводить до зменшення зобов’язань Ігоря Коломойського як поручителя перед НБУ по рефінансу.

Раніше влада України брала зобов’язання перед МВФ, що борги Приватбанку по рефінансуванню будуть реструктуризовані таким чином, щоб “не порушувалася юридична сила особистих гарантій колишніх власників банку, пов`язана з такими кредитами” (цитата).

Про намагання НБУ стягнути з “приватівців” борги Приватбанку по рефінансуванню читайте тут.

P.S. Як писав Finbalance, в січні борг Укргазбанку перед НБУ по кредитам рефінансування впав з 4,3 млрд грн до 79,8 млн грн.