Bloomberg: Трамп обмірковує звільнення глави ФРС

Все про економіку та фінанси

Президент США Дональд Трамп обговорював у вузькому колі можливість звільнення глави ФРС Джерома Пауелла після нещодавнього рішення про підвищення ставки, повідомляє Bloomberg з посиланням на чотири джерела, констатує "Інтерфакс-Україна".

"Президент багато разів за останні кілька днів у конфіденційних розмовах обговорював звільнення Пауелла", - цитує агентство двох своїх джерел.

За даними агентства, радники Д.Трампа не впевнені в тому, що президент справді піде на такий крок, а також вони сподіваються на те, що його невдоволення роботою голови ФРС розсіється після свят. У США 25 грудня відзначають католицьке Різдво.

Також агентство зазначає, деякі радники президента США попередили його про те, що звільнення Дж.Пауелла буде "катастрофічним кроком".

Ні в Білому домі, ні в ФРС агентству не прокоментували цю інформацію.

Bloomberg зазначає, що скарги і невдоволення Д.Трампа на членів його адміністрації часто є першим кроком до їх звільнення, як було з колишнім генпрокурором Джеффом Сешнсом, екс-держсекретарем Рексом Тіллерсоном і нинішнім керівником апарату Білого дому Джоном Келлі.

Агентство уточнює, що "не зрозуміло, які правові повноваження є у президента, щоб звільнити Пауелла". Воно цитує Закон про федеральний резерв США, в якому йдеться, що керуючих ФРС може відсторонити з посади з тієї чи іншої причини президент". Оскільки голова керуючої ради ФРС також є керуючим, то правила повинні поширюватися і на нього. Однак формулювання є недостатньо конкретними в юридичному сенсі, зазначає Bloomberg.

У жовтні Д.Трамп заявив, що "можливо, він пошкодує" про рішення висунути кандидатуру Дж.Пауелла на цю посаду. Упродовж кількох останніх місяців президент США критикує підвищення ставок ФРС.

Раніше повідомлялося, що Федеральна резервна система (ФРС) за підсумками засідання 18-19 грудня ухвалила рішення підвищити процентну ставку щодо федеральних кредитних коштів (federal funds rate) на 25 базисних пунктів - до 2,25-2,50% річних.