Bloomberg: Трамп має намір укласти торгову угоду з Китаєм на саміті G20

Все про економіку та фінанси

Президент США Дональд Трамп зацікавлений в укладенні з головою КНР Сі Цзіньпіном торгової угоди на саміті G20, який пройде в Аргентині, повідомляє Bloomberg з посиланням на чотири джерела, знайомих з ситуацією, пише РБК.

За інформацією агентства, Трамп уже попросив ключових співробітників Білого дому почати опрацювання можливих умов угоди. У роботі бере участь кілька відомств.

Поштовхом для руху до можливої ​​операції з Китаєм стала телефонна розмова Трампа з Сі Цзіньпіном, що відбувся в четвер, 1 листопада, сказали агентству джерела. Пізніше в Twitter Трамп охарактеризував бесіду як «тривалу і хорошу», додавши, що переговори з торгівлі «просуваються успішно».

Зустріч Трампа і Сі Цзіньпіна має пройти на полях саміту G20 в період з 30 листопада по 1 грудня.

З початку року США в кілька раундів вводили торгові мита проти Китаю (під обмеження потрапив імпорт на більш ніж $ 250 млрд). Спочатку КНР відповідала симетричними заходами. Наприклад, в серпні Пекін ввів 25-процентні мита на американські товари на $16 млрд. Але під час останнього раунду Вашингтон ввів мита відразу на імпорт на $200 млрд, а Трамп обіцяв, що в разі відповідних заходів з боку Пекіна США введуть тарифи на весь китайський імпорт ($505 млрд).