Битва банкрутів: банк "Надра" не зміг відбити в "Дельта Банку" 17 млн дол.

Все про економіку та фінанси

15 лютого Київський апеляційний госпсуд задовольнив апеляційну скаргу Дельта Банку та скасував рішення Госпсуду м. Києва від 21.07.2015, який задовольнив позов банку «Надра» та присудив стягнути з «Дельта Банку» на користь банку «Надра» 7,5 млн дол.

Як стверджував позивач, відповідна заборгованість виникла на підставі генеральної угоди про порядок проведення міжбанківських операцій від 22.11.2006 та додаткової угоди від 13.01.2015. Повернення позики на 7 млн дол. та сплата 10,75% річних мала відбутися 06.02.2015.

Апеляційний суд взяв до уваги аргументи ліквідатора «Дельта Банку» про те, що з 03 березня в Дельта Банку працювала тимчасова адміністрація, а вимоги позивача є кредиторськими вимоги, які не можуть бути задоволені відповідно до закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Нагадаємо, що 02 жовтня 2015 року НБУ ухвалив рішення про ліквідацію «Дельти».

«Задоволення вимог окремих кредиторів поза межами процедури тимчасової адміністрації або ліквідації банку порушує в цілому баланс інтересів кредиторів банку та не узгоджується з положеннями Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб"», - констатується в постанова Київського апеляційного госпсуду.

Нагадаємо, як писав Finbalance, 12 листопада Київський апеляційний госпсуд відхилив апеляційну скаргу банку «Надра» на інше рішення Госпсуду м. Києва – 23 червня, яким фінустанові було відмовлено в задоволенні іншого позову до «Дельта Банку» - щодо стягнення 9,68 млн дол. (сплата відповідного боргу мала відбутися 06.02.2015).

Cуди 1-ої та 2-ої інстанції не задовольнили позов банку «Надра», адже хоча борг «Дельти», як і в попередньому випадку, виник до введення тимчасової адміністрації, на банк після запровадження ТА поширювалися обмеження, встановлені законодавством в частині замороження виплат кредиторам. Оскільки ж «Дельта Банк» був відправлений на ліквідацію (це рішення НБУ ухвалив 02 жовтня), банк «Надра» може тепер пред’являти вимоги до «Дельта Банку» лише в межах ліквідаційної процедури (читайте – своїх коштів він, швидше за все, не побачить, - ред.).

У січні 2015 року «Forbes-Україна» писав, що за даними його джерел, 90-відсотковий пакет акцій банку «Надра» нібито був закладений в «Дельта Банку» під кредит 180-200 млн дол., а додатковим забезпеченням був пакет акцій медіагрупи «Інтер» (різні джерела називали пакет акцій на рівні 20% і 25%).

«Саме ці акції були об`єктом пильної уваги людей дніпропетровського губернатора Ігоря Коломойського, який робив М. Лагуну пропозиції про покупку зобов’язань Д. Фірташа. Однак, за даними Forbes, проти переходу акцій «Інтера» під контроль групи «Приват» виступив особисто Президент П. Порошенко», - констатувало видання.

При цьому в лютому агентство «ЛигаБизнесИнформ» з посиланням на прес-службу Group DF повідомляло, що телеканал «Інтер» 29 січня повністю погасив кредитну лінію перед банком «Надра» і нових кредитів не залучав. Йшлося про 794,7 млн грн.

У лютому-2013 після продажу В. Хорошковським Inter Media Group Д. Фірташу і С. Льовочкіну, телеканал Інтер інформував, що залучив кредит від банку «Надра», який контролював Фірташ, у розмірі 735,2 млн грн.; кредитна лінія була відкрита на два роки під 11% річних. Забезпеченням кредиту став в заставу майнових прав телеканалу за договором банківського вкладу (в якому обсязі не розголошувалося.

Про розслідування Генпрокуратури щодо виведення рефінансування на 4,1 млрд грн з Дельта Банку читайте тут, а про розслідування Нацполіції щодо виведення 10,4 млрд грн рефінансування з банку "Надра" - тут.

Finbalance