Білий дім очікує зростання ВВП США в 2018-2019 роках на 3%, а ринок вказує на ризик рецесії

Все про економіку та фінанси

Довгострокові казначейські зобов’язання США залишаються на низькому рівні, незважаючи на зниження податків, ініційоване Дональдом Трампом, констатував головний економіст Білого дому Кевін Хассет (Kevin Hassett), пише MarketWatch.

За його оцінками, за підсумками ІІ кварталу зростання ВВП у річному вимірі могло прискоритися до понад 3%. За підсумками 2018 року він очікує 3-відсоткове зростання і таке ж - у 2019 році.

Водночас згідно з опитування 36 економістів, проведеного Федеральним резервним банком Філадельфії, зростання реального ВВП США у 2018 році складе 2,8%, у 2019 році - 2,7%, у 2020 році - 1,9%.

У середині травні дохідність 10-річних казначейських зобов’язань США зросла до понад 3% (7-річний максимум), але до середини червня опустилася нижче 2,9%.

Розрив у дохідності між 2-річними та 10-річними паперами, який чутливий до інфляційних очікувань та страхів ринку, - найвужчий з серпня 2007 року.

2-річні папери найбільш чутливі до намагань ФРС нормалізувати процентні ставки з посткризових (низьких) рівнів.

Неприродне звуження різниці між 2- та 10-річними паперами особливо помітне на фоні того, що інвестори зазвичай схиляються до вищої дохідності в довгостроковому періоді. Нинішня ж ситуація виражає стурбованість щодо довгострокових прогнозів та може сигналізувати про очікування рецесії (особливо у випадку перевищення дохідності короткострокових казначейських облігацій над дохідністю довгострокових).