Банкрутство "Хрещатика": суд знову визнав "протиправною бездіяльність" НБУ

Все про економіку та фінанси

28 листопада Окружний адмінсуд м. Києва задовольнив позов ПАТ "Кременчуцький завод дорожніх машин" (вкладник) у справі №826/9802/17 та визнав “протиправною бездіяльність Національного банку України щодо невжиття належних заходів забезпечення захисту законних інтересів вкладників і кредиторів щодо безпеки збереження коштів на банківських рахунках ПАТ "Комерційний банк "Хрещатик", невжиття адекватних, негайних та рішучих дій, неприйняття своєчасно рішення про застосування адекватного заходу впливу до ПАТ "Комерційний банк "Хрещатик" (цитата).

Нагадаємо, НБУ визнав банк “Хрещатик” неплатоспроможним у квітні 2016 року, а в червні того ж року відправив його на ліквідацію.

При цьому суд констатував, що НБУ за результатами інспекційної перевірки, проведеної ще в 2014 році, виявив “дуже великі фінансові проблеми у ПАТ "Комерційний банк "Хрещатик", які потребували негайного вжиття Національним банком України заходів щодо їх усунення та виправлення недоліків у діяльності банку, стабілізації його фінансового стану” (цитата).

Суд дійшов висновку, що Нацбанк “не вжив належних адекватних, негайних та рішучих дій, не прийняв своєчасно рішення про застосування адекватного заходу впливу до ПАТ "Комерційний банк "Хрещатик" (цитата).

За оцінками суду, призначення Нацбанком куратора в банку “Хрещатик” “не свідчить про адекватність та достатність застосованих відповідачем заходів банківського нагляду щодо поліпшення фінансового стану банку та збереження його активів” (цитата).

Нагадаємо, судові органи й раніше в рамках інших судових справ визнавали протиправною бездіяльність НБУ в контексті банку “Хрещатик”.

За даними ФГВФО, на 01.12.2018 вкладникам банку “Хрещатик” у межах гарантійної суми були виплачені компенсації на 2,74 млрд грн (97,4% запланованих виплат).

За даними НБУ, кінцевими власниками банку "Хрещатик" були Андрій Іванов (37,44% акцій), територіальна громада Києва в особі КМДА (25%), Микола Солдатенко (24,24%) і міноритарні власники.

Інформацію ФГВФО про сумнівні операції в банку "Хрещатик" див. тут, тут, тут.