Банки намагаються стягнути з «не чужих» нардепу І. Єремеєву компаній понад 1 млрд грн.

Все про економіку та фінанси

Згідно з матеріалами держреєстру судових рішень, Господарський суд Волинської області продовжує провадження по банкрутству ТОВ "Континент-Нафто-Трейд" з групи «Континіум», афілійованої, зокрема, з нардепом І. Єремеєвим. 16 липня служителі Феміди визнали підприємство банкрутом і відкрили ліквідаційну процедуру. Наступне судове засідання має відбутися 15 жовтня.

Серед кредиторів "Континент-Нафто-Трейд", зокрема, «Укрсиббанк» (138,6 млн грн.) та «Укрексімбанк» (371,5 млн грн.). Відповідно до судових матеріалів, ці борги стали результатом невиконання договорів поруки по кредитам, отриманих іншими структурами групи «Континіум»: «Золотий екватор», «Континіум-Галичина», «Континіум-Укрнафто-Ресурс» і т.д. 

Підприємства групи «Континіум» фігурують також і серед боржників банку «Форум». Суди уже видавали накази й про примусове стягнення боргу. «Золотий екватор» має повернути фінустанові понад 12 млн. дол., ще по стільки ж – «ТД Континіум Галичина» та «Вест Ойл Груп».

Крім того, уже кілька років банк «Надра» намагається через суди стягнути понад 180 млн грн з «Альфа Вест Ойл Груп» та «Молпром-Фактор» (були поручителями по кредитах «Найт» і «К-Л-О»), які також пов’язують з нардепом. Відповідний спір уже розглядався і Вищим господарським судом, однак крапка в конфлікті так досі й не поставлена. 02 липня Господарський суд м. Києва знову прийняв справу до розгляду.

Як відомо, представники групи «Континуім» в останні роки були одними з ключових постачальників палива для різних держструктур («Укрзалізниця», «Укрпошта», МВС і т.д.). Йшлося про операції на мільярди гривень. Зміна влади в Україні не призвела до втрати доступу групи до держтендерів (зокрема, «Укрзалізниці»).