Банки хочуть стягнути під 1 млрд грн. з «Мостобуду» нардепа-екс-регіонала Продивуса

Все про економіку та фінанси

Згідно з держреєстром судових рішень, 10 вересня Київський апеляційний господарський суд поновив провадження по апеляційній скарзі ПАТ «Мостобуд» (пов’язане з нардепом, екс-членом фракції ПР у парламенті Володимиром Продивусом) на рішення Госпсуду м.Києва від 28.09.10, згідно з яким компанія мала сплатити понад 892 млн грн. націоналізованому державою «Родовід Банку».

Упродовж кількарічного судового процесу «Мостобуд» намагався, зокрема, визнати відсутнім право вимоги кредитора. Однак в кінці липня Госпсуд м. Києва відмовив у цьому позові. Водночас підприємство знову ж звернулося зі скаргою на це рішення до Київського апеляційного госпсуду. 

«Родовід Банк» - не єдиний головний банківський біль «Мостобуду».

24 липня Вищий господарський суд залишив у силі рішення нижчих інстанцій про стягнення солідарно з ТОВ "Глоінвест" та ПАТ "Мостобуд" (був поручителем по кредиту) на користь "Альфа-Банку" заборгованість у розмірі 71,8 млн грн. та 4,5 млн дол.

Крім того, з «Мостобудом» судиться «Укрсоцбанк», який в рахунок часткового погашення заборгованості в сумі 24,8 млн грн. намагається звернути стягнення на предмет іпотеки шляхом визнання права власності на майновий комплекс площею 17 882,8 кв.м по вул. Баренбойма, 8 в Києві. 

Слід зауважити, що не так давно «Мостобуд» був однією з найбільших компаній в Україні в сфері будівництва інфраструктурних споруд – мостів, естакад та автомагістралей, що не в останню чергу було зумовлено участю в реалізації держпроектів.