У банку з групи "Континіум" інсайдерські позики сягнули 72% кредитного портфелю

Все про економіку та фінанси

Відповідно до звітності «Банку інвестицій та заощаджень», за підсумками першого півріччя він задекларував прибуток 2,35 млн грн (за 6 місяців-2016 – 2,1 млн грн).

Чистий процентний дохід банку в січні-червні – 86,7 млн грн (за 6 місяців-2016 – 62,5 млн грн); відрахування до резерву під знецінення кредитів і коштів в інших банках – 51,3 млн грн (за 6 місяців-2016 – 4,1 млн грн).

Кредитний портфель за півроку скоротився до 3,6 млрд грн (з 4,1 млрд грн на початок року), це відбулося за рахунок зменшення позик юрособам.

На кінець червня резерви банку покривали кредитний портфель лише на 5,2% (помітно менше, ніж у більшості ТОП-банків).

За даними «Банку інвестиційта заощаджень», на кінець ІІ кварталу обсяг кредитів для пов’язаних осіб у ньому становив 2,74 млрд грн (сформовані резерви - 125 млн грн), або 72% кредитного портфелю. На такому фоні на кінець червня обсяг коштів пов’язаних осіб у його портфелі становив 126,7 млн грн.

На кінець І кварталу банк наводив показник інсайдерських кредитів на рівні 2,42 млрд грн (сформовані резерви - 140 млн грн), або 63,4% кредитного портфелю; на кінець 2016 року – 2,53 млрд грн (сформовані резерви - 111 млн грн), або 58,5% всього кредитного портфелю.

Як писав Finbalance, «Банк інвестицій та заощаджень» у звітності за 2016 рік констатував, що його значення нормативу максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов’язаними з банком особами (норматив Н9) на 31.12.2016 було 306,42%, тоді як вимога НБУ – не більше 25%. На кінець 2015 року банк декларував значення нормативу Н9 на рівні лише 0,06%.

Банк зауважував, що НБУ затвердив План заходів банку щодо приведення діяльності банку у відповідність з вимогами законодавства та нормативно-правовими актами НБУ в частині, що стосується операцій з пов’язаними з банком особами. «План розрахований на 3 роки. Банк дотримується встановленого Плану», - йшлося в звітності-2016.

У документі уточнювалося, в 2016 році змінився підхід до визначення пов’язаних з банком осіб, і тепер воно включає в т.ч. сторони у випадках, якщо вони знаходяться під спільним контролем, або якщо одна сторона контролює іншу або має можливість у значній мірі впливати на фінансові та операційні рішення іншої сторони.

Згідно зі звітністю «Банку інвестицій та заощаджень», станом на кінець 2016 року в галузевому розрізі найбільше позик він видав представникам сфери торгівлі; ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку (2,45 млрд грн), а також на операції з нерухомістю, оренду, інжиніринг і надання послуг (525,9 млн грн). На ці напрями на 31.12.2016 припадало 58% кредитного портфелю банку.

Нагадаємо, «Банк інвестицій та заощаджень» підконтрольний групі «Континіум», в яку входить, зокрема, мережа АЗС WOG.

Серед бенефіціарів групи «Континіум» - Степан Івахів, Сергій Лагур, Петро Димінський (останній, щоправда, вийшов з нафтового бізнесу групи). Її лідером вважався Ігор Єремеєв, який позаторік загинув через нещасний випадок. І. Єремеєв очолював депутатську групу «Воля народу» у Верховній Раді, в яку на сьогодні входить у т.ч. С. Івахів. Ця група, як і група «Відродження» неодноразово «підстраховувала» БПП і «Народний фронт» у ВР, коли їм не вистачало голосів.

Про кримінальне провадження за фактом можливого сприяння "Банком заощаджень та інвестицій" виведенню 100 млн дол за кордон читайте тут. Про борги мережі WOG перед збанкрутілим банком «Форум» і численні судові спори з Фондом гарантування див. туттут і тут. Про розслідування прокуратури щодо сумнівних операцій WOG з "Укрзалізницею" читайте тут і тут, про фігурування "Банку інвестицій та заощаджень" у справі Онищенка (який, до речі, входить у згадану вище депутатську групу "Воля народу") див. тут