Банк Путіна закликав владу України до переговорів після арешту акцій Промінвестбанку

Все про економіку та фінанси

За даними російської газети "Коммерсант", 14 вересня російська держкорпорація "Внєшекономбанк" звернулася з листом до Президента України Петра Порошенка, прем`єр-міністра Володимира Гройсмана, міністра закордонних справ Павла Климкіна, міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва і голови НБУ Якову Смолію, в якому пропонується "негайно зв`язатися і вступити в переговори щодо дружнього врегулювання спору".

На фоні анексії Росією Криму, російської окупації частини Донбасу, порушення Росією низки міжнародних зобов`язань щодо України російський "Внєшекономбанк" у листі висловлює думку, що, мовляв, Україна з 2014 року нібито порушує укладену з РФ угоду від 1998 року про взаємний захист капіталовкладень. Як "приклад" ВЕБ наводить акції протесту біля відділень Промінвестбанку, санкції України проти банків з російським держкапіталом, заборону українським держпідприємствам розміщувати кошти в ПІБі, непогашення кредитів "Укрзалізницею", недавній арешт акцій Промінвестбанку Апеляційним судом м. Києва на підставі рішення Арбітражного суду Гааги (Нідерланди), яким на користь структур Ігоря Коломойського та його партнерів присуджено стягнути 139 млн грн як компенсацію за нерухоме майно, експропрійоване (відібране) в цих компаній у Криму після його анексії Росією.

У своєму листі ВЕБ називає арешт акцій ПІБа "незаконною експропріацією інвестицій", яка "носить непрямий характер", оскільки хоча й не привела до позбавлення власності, але "звела до нуля" вартість належних ВЕБу акцій ПІБу.

Російська держструктура зазначила, що, мовляв, за порушення угоди 1998 року передбачена відповідальність у вигляді компенсації витрат і збитків інвесторів, а також відсотки.

Старший віце-президент, керівник правової дирекції ВЕБа Ігор Краснов заявив, що точний розмір компенсації міг би бути визначений у ході переговорів з Україною. Якщо ж переговори зайдуть в безвихідь, то, мовляв, ВЕБ через шість місяців зможе звернутися в Стокгольмський арбітраж.