ВЕБ хоче судитися з Україною через арешт судом акцій ПІБа на вимогу компаній Коломойського

Все про економіку та фінанси

Російська держкорпорація "Внєшекономбанк" заявила, що після арешту акцій дочірнього "Промінвестбанку" прийняла рішення ініціювати інвестиційний спір в міжнародному арбітражі в рамках міжурядової угоди РФ і України про заохочення і взаємний захист капіталовкладень від 27 листопада 1998 року, пише "БізнесЦензор" з посиланням на "Інтерфакс".

Як заявили в банку, відповідачем виступатиме Україна як держава.

Предметом позову буде стягнення ВЕБом з України компенсації за, як кажуть росіяни, "порушення стандартів захисту прав інвестора, передбачених міжурядовою угодою" і "незаконну експропріацію інвестицій".

"У рамках прийнятого рішення першим процесуальним кроком стало спрямування "Внєшекономбанком" як інвестором на адресу України письмового повідомлення про інвестиційний спір. Якщо спір не буде вирішений шляхом переговорів, він підлягає розгляду в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма. Банк готовий використовувати всі інструменти, передбачені як російським, так і міжнародним правом, для захисту прав і законних інтересів Внєшекономбанку", - заявили у ВЕБі.

Нагадаємо, що компанії Ігоря Коломойського та його партнерів домоглися в українському суді арешту акцій Промінвестбанку та ще двох українських "дочок" російських держбанків - Сбербанку та ВТБ Банку - на підставі рішення Арбітражного суду Гааги (Нідерланди) від 02.05.2018, яким з Російської Федерації в особі Міністерства юстиції РФ присуджено стягнути 139 млн дол компенсації за експропріацію в Криму нерухомого майна вказаних українських структур після анексії півострова Росією в 2014 році.

Арбітражний суд Гааги виніс рішення на користь українських компаній саме на підставі порушення Росією угоди між Кабінетом Міністрів України та урядом РФ про заохочення та взаємний захист інвестицій від 27.11.1998, до якої планує апелювати російський "Внєшекономбанк".