Банк Порошенка – серед лідерів по відтоку гривневих депозитів населення

Все про економіку та фінанси

Судячи з даних НБУ, обсяг гривневих депозитів фізосіб у Міжнародному інвестиційному банку (МІБ) в 1-му півріччі-2015 скоротився на 189,1 млн грн, або на 48,6% (тобто майже вдвічі). Це найгірший показник в абсолютному вимірі (сума) серед банків з ІІІ групи класифікації НБУ (група середніх) та один з найгірших показників у відносному вимірі (частка портфелю).

Водночас МІБ став єдиним серед банків з ІІІ групи класифікації НБУ, який зафіксував притік валютних вкладів населення (+1 млн дол, або +2%).

Рейтинг банків за відтоком депозитів населення в 1-му півріччі-2015 читайте тут.

Рейтинг банків за відтоком депозитів населення у ІІ кварталі читайте тут.

Рейтинг банків за відтоком вкладів юросіб у ІІ кварталі читайте тут.

Рейтинг найбільш збиткових і прибуткових банків за 1-е півріччя читайте тут.

Рейтинг банків за заробітками на девальвації читайте тут.

Які банки мають найбільший дефіцит капіталу, читайте тут.

Як повідомляв Finbalance, одним з акціонерів «Міжнародного інвестиційного банку» є Президент України Петро Порошенко (сукупно контролює 60% акцій). Також до числа співвласників банку входить нинішній керівник Фонду гарантування вкладів Костянтин Ворушилін, перший заступник голови фракції «Блоку Петра Порошенка» Ігор Кононенко, перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський.

Міжнародний інвестиційний банк (МІБ) у першому півріччі-2015 одержав прибуток 10,445 млн грн (у ІІ кварталі – 4,8 млн грн), тоді як за підсумками 2014 року він становив 15,7 млн грн.

Чистий процентний дохід фінустанови в січні-червні склав 75,5 млн грн, негативний результат від операцій з іноземною валютою – 12,5 млн грн, позитивний результат від переоцінки валюти – 16,7 млн грн. Відрахування до резерву під знецінення кредитів та кредитів в інших банках були на рівні 67,3 млн грн.

За підсумками 1-го півріччя у гривневому еквіваленті обсяг активів Міжнародного інвестиційного банку збільшився на 43,9% - до 4,63 млрд грн.

Таке зростання частково було зумовлено двома факторами:

- девальвацією гривні, що призвела до переоцінки (збільшення в гривневому вираженні) валютної складової активів, які на 1 січня складали 64% всіх активів МІБ;
- реальним зростанням обсягу – чисте зростання гривневих активів МІБ у січні-червні склало 22% (+253,7 млн грн), а валютних – 17,3% (+22,6 млн дол).

Збільшення активів МІБ відбулося, зокрема, за рахунок

- збільшення обсягу грошових коштів та їх еквівалентів на 666 млн грн, або на 59,7%;
- обсягу цінних паперів до погашення на 231,1 млн грн (в 3,5 разів);
- обсягу гривневих кредитів юрособам на 157,5 млн грн (+32,2%).