Банк "Південний" звітує про показник адекватності капіталу 10,34% на кінець І кварталу

10.04.2017, 17:00

Глава правління банку «Південний» Алла Ванецьянц у коментарі для Finbalance повідомила, що на кінець березня показник достатності регулятивного капіталу (норматив Н2) в цьому банку склав 10,34%.

«Із самого початку турбулентних періодів фінансової системи норматив достатності капіталу банку «Південний» не був нижчим за 8,6%. Банк «Південний» і надалі планує дотримуватися значення Н2 вище 10%. Ми в повному обсязі виконуємо програму капіталізації, фактичний розмір регулятивного капіталу суттєво перевищує планові показники. Необхідний обсяг регулятивного капіталу на кінець 2017 року буде досягнуто у повній відповідності до зобов’язань, визначених у програмі капіталізації», - констатувала банкір.

А. Ванецьянц уточнила, що за попередніми оцінками банку «Південний», його чистий прибуток у І кварталі 2017 року складе 17 млн грн. «За результатами 2017 року банк планує отримати чистий прибуток на рівні 75 млн грн, що на 10% перевищує фактичні показники 2016 року», - зауважила глава правління банку «Південний».

Нагадаємо, як писав Finbalance, наприкінці листопада агентство Fitch називало обмеженою здатність банку «Південний» абсорбувати збитки, вказуючи, що до кінця 2017 року планується помірна докапіталізація. Агентство прогнозувало, що тиск на капітал банку «Південний» буде лишатися значним, а фінрезультат буде стримуватися як і раніше високими витратами на формування резервів (хоча вони поступово знижуватимуться).

За даними НБУ, за підсумками 2016 року банк «Південний» займав 14-е місце в банківській системі за обсягом активів (20,7 млрд грн). Резерви банку "Південний" покривали кредити юрособам на 9,2%, фізособам - на 26,9%.

У лютому в НБУ заявляли, що банки з першої двадцятки досягли 5-відсоткового значення нормативу Н2, водночас на кінець 2017 року вони мають показати не менше 7% (стандартна вимога НБУ – без урахування кризових пом’якшень, - 10%; як мінімум на цей рівень банки мають вийти в 2019 році).